Deniz Kabuğundan Küpe Yapımı

Deniz Kabuğundan Küpe Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Deniz kabuğundan küpe yapımı evde kendine takı yapmak isteyenlere ilham verecek bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde birçok bayan boncuk, bakır tel, deri, ip, ve parlak taş gibi malzemeler kullanarak kendine küpe, yüzük, kolye ve bileklik yapmaktadır. Bu tür takılar şıklığı ile dikkat çektiği için her yaştan bayanın favorisidir. Deniz kabuğu da evde takı yapımında kullanılacak ideal malzemelerden birisidir. Siz de kendiniz için deniz kabuğundan küpe yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Küpe Nasıl Yapılır

Deniz kabuğundan küpe yapmak dışarıdan bakıldığında zor bir uygulama gibi görünebilir. Elinizde yeterli malzeme olur ve bunları doğru bir şekilde kullanırsanız uygulamayı zorlanmadan yapabilirsiniz. Küpe yapımına başlamadan önce nasıl bir tasarım oluşturacağınıza karar vermeniz gerekiyor. İnce uçlu bir matkap bulma imkanınız varsa deniz kabuklarına delik açarak küpe kanca ve kopçasını yerine takabilirsiniz. Eğer ince deniz kabuklarından kullanacaksanız bunları iğne ile de delmeniz mümkün olabilir. Bunun dışında deniz kabuklarına küpenin gerekli parçalarını tutturmak için silikon tabancası ya da japon yapıştırıcısı kullanmanız gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

  • Yapacağınız küpe modeline uygun deniz kabukları
  • Küpe kancası ve kopçası

Bunların dışında deniz kabuğuna delik açacaksanız ince uçlu bir matkap, yapıştırarak tutturacaksanız silikon tabancası ya da japon yapıştırıcısı gerekmektedir. Deniz kabuklarından yapacağınız küpenin daha şık olmasını isterseniz inci görünümlü boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuğundan Küpe Yapımı

Küpe yapmak için deniz kenarından topladığınız deniz kabuklarını kullanacaksanız uygulama öncesinde bunları sabunlu suyun içinde bekleterek üzerlerindeki yosun ve kirleri temizlemelisiniz. Elinizde deniz kabuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz şekil ve boyutta deniz kabuğu bulabilirsiniz. Küpe yapmak için gerekli olan metal parçaları da hobi malzemeleri satan yerlerde bulamanız mümkün. Malzemeler hazır ise uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak deniz kabuğunun üzerine ince uçlu bir matkap ile delik açın. Bu delikten küpe kopçasını geçirin.
  • Küpeyi yapmak için küçük deniz kabuklarından kullanacaksanız birkaç tanesini küçük halkalarla birbirine tutturabilirsiniz.
  • Küpeyi yaptıktan sonra bunun üzerine ince görünümlü boncuk ya da küçük parlak taşlardan yapıştırarak süsleyebilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra deniz kabuklarından küpe yapımı tamamdır. Yeni küpenizi hemen kulağınıza takabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel küpeler yapmanız mümkün. Renkli bir küpe yapmak isterseniz deniz kabuklarını akrilik boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Evde deniz kabuklarından küpe yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örneklerden ilham alabilirsiniz.

Fimo Hamurundan Takı Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir