Derin Dondurucuda Biber Nasıl Saklanır

Derin Dondurucuda Biber Nasıl Saklanır

Sosyal Medyada Paylaşın

Derin dondurucuda biber nasıl saklanır sorusunun cevabını öğrenerek yazın taze ve ucuz olarak alacağınız biberleri kışlık olarak güvenle muhafaza edebilirsiniz. Kırmızı ve yeşil biber salata ve yemeklerimizde en sık kullandığımız sebzeler arasında bulunur. Bu nedenle evde kışlık gıda hazırlığı yapılırken biber de kullanılmaktadır. Dolmalık ve kızartmalık olarak biber kurutulurken, meze yapımı için de közlenmiş biber yapılmaktadır. Bunların yanı sıra yemeklerde kullanmak için de taze biber hazırlanarak derin dondurucuda kışlık gıda olarak saklanabilir. Bugün sizlerle kırmızı ve yeşil biberi derin dondurucuda nasıl güvenli bir şekilde muhafaza edeceğinize dair püf noktalarını paylaşıyoruz. Siz de evde kışlık gıda hazırlamak isterseniz aşağıda yazacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz.

Derin Dondurucuda Biber Nasıl Saklanır

Derin Dondurucuda Kırmızı Biber Nasıl Saklanır

Ağustos ya da eylül ayında taze olarak alacağınız kırmızı biberleri uygun şekilde doğradıktan sonra bunları derin dondurucuda 10 ay boyunca saklamanız mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım anlatıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İhtiyacınız kadar kırmızı biber
  • Buzdolabı poşeti

Hazırlık Aşaması

İlk olarak kırmızı biberleri güzelce yıkayın ve kağıt havlu ya da temiz bir bez ile iyice kurulayın. Daha sonra biberlerin saplarını bıçak yardımı ile kesin ve bunları ortadan ikiye bölün. Bu şekilde içlerindeki tohumları çıkararak temizleyin. Sonra bunları kesme tahtasına alın ve istediğiniz şekilde doğrayın. Doğradığınız biberleri tek kullanımlık porsiyonlara ayırdıktan sonra bunları buzdolabı poşetlerinin içine koyun. Poşetlerin ağzını kapattıktan sonra bunları derin dondurucuya kaldırıp, kullanacağınız zamana kadar güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Derin Dondurucuda Yeşil Biber Nasıl Saklanır

Kış aylarında da pazar ve manavlarda biber bulmak mümkün olsa da bunlar yaz aylarındaki kadar taze ve ucuz olmadığı için evde kışlık biber hazırlamakta fayda var. Bu çok kolay ve zahmetsiz yöntem sayesinde kışın da taze ve lezzetli biber tüketmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey ihtiyacınız kadar acı ya da tatlı biber ve buzdolabı poşeti temin etmek. Derin dondurucuda yeşil biber nasıl saklanır diye merak ediyorsanız bu sorunuzun cevabını hemen verelim.

Hazırlık Aşaması

İlk olarak biberleri yıkayın ve kurulayın. Derin dondurucuda biber saklayacağınız zaman bunların içindeki tohumları çıkarmayı unutmayın. Aksi halde biberler çürüyebilir. Yeşil biberlerin sapını kestikten sonra bunları ortadan ikiye bölerek içlerindeki tohumları çıkarın. Sonrasında biberleri istediğiniz şekilde doğrayın ve bunları buzdolabı poşetlerine paylaştırarak, poşetlerin ağzını kapatın. Bu şekilde yazdan hazırladığınız taze biberleri kışın derin dondurucudan çıkararak sevdiklerinizle birlikte afiyetle tüketebilirsiniz.

Derin dondurucuda sakladığınız biberleri çıkardıktan sonra bunların çözülmesini beklemeden hemen kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde biberler yumuşayarak çirkin bir görünüm alabilir. Bu yazımızda, biber buzdolabında nasıl saklanır sorusunun cevabını sizlerle paylaştık. Siz de bu pratik yöntemi uygulayarak yeşil ve kırmızı biberleri yazdan hazırlayıp, kışın ağız tadı ile tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir