Deterjan Kutusundan Oyuncak Ev Yapımı

Deterjan Kutusundan Oyuncak Ev Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın
Deterjan kutusundan oyuncak ev yapımı çok kolay bir geri dönüm projesi olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Çocukların çoğu oyuncak ev ile oynamayı sever. Bunun içine yerleştirdikleri diğer oyuncakları ile birlikte hayallerinde bir ev kurarak, keyifli vakit geçirirler. Sizin çocuğunuzda oyuncak ev ile oynamayı seviyorsa ona dışarıdan oyuncak ev almak yerine bunu kendiniz de evde hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Evin kapı ve pencereleri yaptıktan sonra süsleme aşamasında ondan yardım alarak birlikte çok güzel bir çalışma yapmanız mümkün. Kullandığınız deterjanların kabını atmak yerine çocuğunuza oyuncak yaparak değerlendirmek isterseniz oyuncak ev yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Deterjan Kutusundan Oyuncak Ev Nasıl Yapılır

Oyuncak Ev Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Deterjan kutusu
  • Falçata
  • Boya
  • Kumaş parçaları
  • Yapışkan
  • Desenli kağıt

Bu projeyi denemek için yuvarlak ya da köşeli her türlü deterjan kabını kullanabilirsiniz. Elinizde beyaz renkli plastik kap varsa, isterseniz bunu boyadıktan sonra oyuncak ev yapabilirsiniz. Dilerseniz oyuncak evin yüzeyini desenli bantlar ile süsleyerek de farklı bir kaplama yapmanız mümkün.

Deterjan Kutusundan Nasıl Oyuncak Ev Yapılışı

  • İlk önce deterjan kutusunun üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın ve ılık deterjanlı su ile kağıdı çıkardığınız yerde kalan lekeleri temizleyin.
  • Düz bir zeminde deterjan kutusunu yan çevirin ve  bir kalem yardımı ile alt tarafından yukarı doğru resimde gördüğünüz gibi bir kapı çizin.
  • Kutunun iki yanına da küçük pencereler çizin.
  • Daha sonra falçata yardımı ile kapı ve pencere olarak çizmiş olduğunuz parçaları keserek dikkatli bir şekilde çıkarın.

Deterjan kutusundan ev yapımı ana hatları ile bu şekilde olmaktadır. Bundan sonrasında elinizdeki malzemelere ve becerinize göre evin pencerelerine kumaştan perdeler yapabilir, üzerine küçük süslemeler yapıştırarak veya desenler çizerek daha sevimli bir hale getirebilirsiniz. Eminiz ki çocuğunuz bu oyuncak evin içine küçük oyuncaklarını yerleştirip onunla oynarken çok keyif alacaktır.

Bu öneri hoşunuza gitti ise aşağıda paylaşacağımız deterjan kutusundan oyuncak ev yapımı resimli anlatım uygulamayı nasıl yapmanız gerektiği konusunda size fikir verebilir.

Deterjan Kutusundan Oyuncak Ev Yapımı Resimli Anlatım
Deterjan Kutusundan Oyuncak Ev Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir