Diş Macunu ile Siyah Nokta Temizleme

Diş Macunu ile Siyah Noktaları Temizleme

Sosyal Medyada Paylaşın

Bugün sizlere diş macunu ile siyah noktaları temizleme konusunda bilgi vereceğiz. Siyah nokta, ergenlik döneminden itibaren bayan erkek birçok kişinin ortak sorunudur. Yağlı bir cilt yapısı olanlarda, aşırı makyaj yapanlarda, yüzünü derinlemesine temizlemeye özen göstermeyenlerde ve beslenmesine dikkat etmeyenlerde bu problem daha sık görülür. Siyah noktalar cildin çirkin görünmesine neden olmasının yanında, ilerleyen zamanda sivilceye dönüşerek cildin pürüzlü bir görünüm almasına neden olur. Eğer siz de siyah noktalardan şikayetçi iseniz, diş macunu sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Yöntemin nasıl uygulanacağını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Diş Macunu ile Siyah Noktaları Temizleme Nasıl Yapılır

Diş macunu hepimizin evinde bulunduğu için, bu yöntemi uygularken ekstra bir malzeme almanıza gerek yok. Biraz diş macunu ve kullanılmamış, temiz bir diş fırçası dışında başka bir malzemeye gerek yok. Gerekli malzemelerden bahsettik, şimdi yöntemi nasıl uygulayacağınıza geçelim.

  • İlk önce saçlarınızı toplayın ya da saç bantı kullanarak yüzünüzden uzaklaştırın.
  • Diş fırçasına biraz diş macunu sıkın.
  • Daha sonra siyah noktaların olduğu bölgelere diş macununu fırça yardımı ile sürün. Bunu dairesel hareketler yaparak ve cilde zarar vermeden yapmaya dikkat edin.
  • Diş macununu göz çevresine sürmeyin. Uygulamayı yaparken gözlerinize diş macunu kaçırmamaya özen gösterin.
  • Diş macununu etki etmesi için, 5 dakika kadar cildinizde bekletin.
  • Son olarak yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın.
  • Yüzünüzü kurulayın ve ardından cilt yapınıza uygun bir nemlendirici sürerek uygulamayı sonlandırın.

Siyah noktalardan kurtulmak için bu yöntemi haftada bir kere uygulayabilirsiniz. Daha sık uygulamanız halinde cildiniz tahriş olabilir. Diş macunu ile uygulayacağınız bu peeling düzenli bir şekilde uygulanırsa faydasını görebilirsiniz. Hassas bir cilt yapınız varsa ya da yüzünüzde iltihaplı sivilce bulunuyorsa uygulamayı yapmayın. Diş macunu ile siyah noktalardan kurtulma yöntemini uygularken, fırçayı cildinize çok fazla bastırmayın.

Bu yazımızda verdiğimiz bilgiler, siyah noktaları temizlemek için diş macunu kullanılır mı sorusunun da cevabı niteliğindedir. Siyah noktalardan kurtulmak için bu yöntemi uygularken, cildinizin temizliğine ve beslenmenize de dikkat ederseniz daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir