Diyet Ürünler Zayıflatır Mı

Diyet Ürünler Zayıflatır Mı

Sosyal Medyada Paylaşın

Diyet ürünler zayıflatır mı sorusunun cevabı sadece kilo vermek isteyenleri değil sağlıklı beslenmek isteyen herkesi ilgilendirir. Zayıflamak isteyenlerin çoğu üzerinde light yazan diyet ürünlere yönelirler. Peki bu ürünler kilo vermek açısından ne kadar faydalı ve diyet ürünler ne şekilde şekilde tüketilmeli? Bu yazımızda konu ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Diyet Ürünlerle Kilo Vermek Mümkün Mü

Konuya başlarken diyet ürün ne demek önce onu açıklayalım. Light olarak adlandırılan gıdalar aynı yiyeceğin enerjisinin %30 ila 50 arasında düşürülmüş halidir. Yağ ve şeker oranı azaltılmış olsa da bunlar sıfır kalori değildir. Bu nedenle dikkatli tüketmek gerekir. Diyet yapanların çoğu light ürün tükettiklerini ve bunun çok da faydasını görmediklerini söylerler. Bunun nedeni bu gıdaların zayıflatacağı düşüncesi ile bilinçsiz olarak tüketilmesidir. Diyetisyenlerden edindiğimiz bilgilere göre diyet ürünler bilinçli olarak tüketilirse zayıflamaya yardımcı olabilir. Tabi ki sadece light gıdalar tüketerek kilo vermek mümkün değildir. Zayıflamak için uygun bir beslenme programı ve düzenli olarak spor yapmak gerekir. Light ürünler de öğün aralarında acıkınca az miktarda tüketilmelidir. Kilo verme sürecinde yapılan yanlışların başında ara öğünlerde fazla miktarda diyet bisküvi ya da kraker tüketmek gelir. Her şey de olduğu gibi diyet ürünlerde de fazlasının zarar olduğu unutulmamalıdır. Bu ürünler düşük kalori içerse de 4 tane diyet bisküvi 2 tane normal bisküviye denk gelmektedir. Bu da ince 1 dilim ekmekle aynı kaloriye sahiptir. Bu hesaptan da anlaşılacağı üzere light gıdalar da dikkatli tüketilmelidir. Nasıl olsa kalorisi düşük diyerek bu gıdaları bilinçsizce tüketmek, uyguladığınız diyet programını da riske atmanıza neden olacaktır. Sabah ve öğleden sonra açlığınızı bastırmak için bir ya da iki tane diyet kraker tüketebilirsiniz. Geceleri de arada acıkırsanız 1 tane light kraker veya bisküvi tüketilebilir. Bu şekilde fazla kalori almadan öğün aralarında açlığınızı bastırabilirsiniz. Diyet ürünleri alırken bunların üzerinde yazan kalori oranını da dikkate almalısınız.

Diyet ürünler nasıl tüketilmeli sorusunun cevabını da bu yazımızda verdik. Zayıflamak isteyenler ve formunu korumaya özen gösterenler bu gıdalardan gereği kadar tüketerek istedikleri etkiyi elde edebilirler. Şok diyet uygulayanlar eğer menü de yazmıyorsa light da olsa bu ürünleri tüketmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir