Diyet Yaptığım Halde Neden Kilo Veremiyorum

Diyet Yaptığım Halde Neden Kilo Veremiyorum

Sosyal Medyada Paylaşın

Kilo vermek veya formumuzu korumak amacıyla uyguladığımız beslenme programları diyet olarak adlandırılır. Günümüzde uygulanan birçok diyet çeşidi mevcuttur ve her gün ortaya yeni diyet listeleri çıkmaktadır. Kilo problemi olmayan insan sayısı çok azdır, bu yüzden de fazla kilolar ve diyet en güncel konular arasında hep zirvededir. Diyet yapıp da kilo veremeyenlerin sayısı oldukça fazladır. Diyet yaptığım halde neden kilo veremiyorum diyorsanız, işte sorunuzun cevabı:

Diyetin anlamını tam olarak bilmediğimiz için gereklerini yerine getiremiyor ve bu yüzden de ne yazık ki çoğumuz kilo vermeyi başaramıyoruz. Öncelikle bilmemiz gereken en önemli şey; diyet=zayıflama olmadığıdır. Diyet dediğimizde aklımıza ilk gelmesi gereken kilo vereceğimiz değil, sağlıklı ve düzenli beslenmeyi öğreneceğimiz olmalıdır. Bu alışkanlıkları edindiğimizde zaten kilo verme süreci kendiliğinden başlayacaktır.

Bu konudaki yanlış düşüncelerimizden birisi de, diyet yapmanın tek başına kilo vermemizi sağlayacağına inanmamızdır. Ne yazık ki hiçbir diyet programı fazla kilolarımızdan kurtulabilmemiz için tek başına yeterli değildir. Hangi programı uygularsanız uygulayın bunu sporla da desteklemeniz gerekir. Bunu yapmak için illaki bir spor salonuna gitmeniz şart değil. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmanın en etkili ve faydalı spor olduğunu unutmayın.

Diyet Yaptığım Halde Neden Kilo Veremiyorum

Diyet yaptığım halde neden kilo veremiyorum çoğu diyet yapıp olumlu sonuç alamayan bayanın aklında olan bir sorudur. Bunun nedenlerini sizler için araştırdık, işte sonuçlar…

Diyet yaparken arada belirlenen programın dışına çıkıp kaçamak yapıyor veya diyet menüsündeki yiyeceklerin bazılarını kendi isteğimize göre değiştiriyoruz. Sonuçta diyetler kalori hesabıyla yapılır ve günlük alınacak kalori miktarına göre menüdeki yiyecekler belirlenir. Bunu şöyle bir örnekle açıklayalım; menünüzde elma var ve farzedelim ki siz bunu muz ile değiştirdiniz. İkiside meyve nasıl olsa sorun olmaz diye düşünürseniz hata edersiniz. Çünkü bu iki meyvenin kalori değeri birbirinden farklıdır. Bir elma ortalama 60 kaloriyken bir tane muz yaklaşık 100 kaloridir. Bu iki besinin yerini değiştirmeniz fazladan 40 kalori almanız demektir.

Diyet yaptığımız halde kilo veremememizin bir başka nedeni ise, yanlış diyet programı uyguyor olmamızdır. Herkesin kilo alma sebebi aynı olmadığı gibi uygulayacağı diyet programı da birbirinden farklıdır. Fakat bu konuyu çoğumuz önemsemiyor ve her duyduğumuz diyeti uygulamaya kalkıyoruz. Bu yanlışımız sonucunda da ne yazık ki, kilo veremiyor ve hayal kırıklığı yaşıyoruz. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsak bunu bir diyetisyene danışarak yapmalıyız.

Diyet yaptığım halde neden kilo veremiyorum diyenler bu yazdıklarımızı okuduktan sonra, bahsettiğimiz bu yanlışlardan bir veya birkaçını yaptıklarını fark edeceklerdir. Bu yanlışlarımızı düzelttiğimiz taktirde sağlıklı bir şekilde kilo verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir