Doğal Pişik Kremi Yapımı

Doğal Pişik Kremi Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Doğal pişik kremi yapımı konusunda bilgiler vereceğimiz bu yazı küçük bebeği olan annelerin oldukça işine yarayabilir. Bebeklerde pişik en sık rastlanan sorunlardan birisidir. Pişik tedavisinde kullanılan kozmetik içeren kremler bebeklere zararlı olabileceği için anneler bu konuda sıkıntı yaşamaktadır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hayri Gözlükgiller annelerin bu konudaki sıkıntısını giderecek çok güzel bir pişik kremi tarifini önermiştir. Konunun uzmanı olan birisinin verdiği doğal pişik kremi tarifi annelerin bebeklerine güvenle uygulayabilecekleri bir formüldür.

Ünlü uzmanın verdiği bu doğal pişik kremi tarifi bebeklerde pişiği geçirdiği gibi annelerin de kullanabileceği bir kremdir. Bu doğal kremin yumuşatıcı ve onarıcı özelliği, emziren annelerin göğüs uçlarında oluşan yara ve çatlakların tedavisinde de kullanılabilir. Hiçbir kozmetik ürün içermeyen bu doğal pişik kremi, anne ve bebeğe herhangi bir zarar vermeyeceği için rahatlıkla kullanılabilir. Siz de bebeğiniz için içeriğini bildiğiniz, doğal pişik kremi hazırlamak istiyorsanız malzeme listesi ve yapım aşamasını aşağıda paylaşıyoruz.

Doğal Pişik Kremi Nasıl Yapılır

Doğal Pişik Kremi için Gerekli Malzemeler

  • 1 çay bardağı gül suyu
  • 2 yemek kaşığı aloe vera bitkisi suyu
  • 2 tatlı kaşığı badem yağı
  • 2 çay kaşığı ayva çekirdeği
  • 2 çay kaşığı üzüm çekirdeği

Doğal Pişik Kremi Yapımı

Kremin yapımında kullanılacak olan ayva ve üzüm çekirdeğinin macun kıvamına gelmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için kremi yapmadan bir gün önce üzüm ve ayva çekirdeğini gül suyunun içinde bekletin.

Ertesi gün, macun kıvamına gelen malzemenin içine belirtilen miktarda badem yağı ve aloe vera suyu ilave edin. Hepsini güzelce karıştırdıktan sonra doğal pişik kremi kullanıma hazır.

Evde kolayca yapabileceğiniz pişik kremi hem doğal içeriği ile bebeğinizin hassas cildine zarar vermez, hem de pişiğini gidermeye yardımcı olur. Bebeğini emziren anneler de bu kremi göğüs uçlarında oluşan problemleri gidermek için kullanabilirler. Her ihtimale karşı ilk kullanımda bebeğe ya da kullanan anne kendisinin vücudunun çok küçük bir yerinde kremi deneyebilir. Krem sürülen bölgede her hangi bir kızarıklık yok ise pişik bölgesine de sürülebilir. Doğal pişik kremi tarifi ile daha sağlıklı bir şekilde bebek pişiği ve göğüs ucu çatlaklarından kurtulabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir