Doğal Ruj Yapımı

Doğal Ruj Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Doğal ruj yapımı ile kimyasal içeriğe sahip olmayan bir makyaj ürünü kullanmanın gönül rahatlığını yaşayabilirsiniz. Kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeler ile evde kendi yapacağınız rujun içeriğini bilmek de sizi ayrıca memnun edebilir. Makyaj yapmaktan hoşlanan fakat kimyasal içerikleri nedeni ile gönül rahatlığı ile kullanamayan bayanlar, bazı doğal ürünleri kullanarak kendi rujlarını yapmaktalar. Ev yapımı doğal ruj hem daha sağlıklı, hem de daha hesaplı olduğu için formülünü sizlerle paylaşmak istiyoruz. Makyaj yaparken de doğallıktan yana olan bayanlar doğal ruj yapımı ve gerekli malzemeleri aşağıda bulabilirler.

Doğal Ruj Nasıl Yapılır

Doğal Ruj Yapmak için Gerekli Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı bal mumu
  • 1 tatlı kaşığı gliserin
  • 1 çay kaşığı karabiber yağı
  • 1 çay kaşığı vanilya ekstresi
  • 1 çay kaşığı aloe vera
  • 1 çay kaşığı gıda boyası ( kırmızı ya da pembe isteğe bağlı )
  • Küçük ve temiz bir krem kabı ( ruju koymak için. )

Not: Doğal ruj yaparken açık tonlar için 1 çay kaşığı, koyu tonlar içinse 1,5 çay kaşığı gıda boyası kullanmalısınız.

Evde Doğal Ruj Nasıl Yapılır

Balmumunu cam bir kasenin içine alın ve benmari usulü ile ocakta erimesini sağlayın. Bal mumu eridikten sonra listedeki diğer malzemeleri de içine ilave edin. Hepsini güzelce karıştırdıktan sonra krem kabının içine boşaltın. Hazırlamış olduğunuz ev yapımı doğal ruju fırça ile dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Doğal ruj yapmak için gerekli olan malzemeleri aktardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Listede bulunan herhangi bir ürüne alerjiniz varsa bu formülü uygulamayın. Bu ev yapımı ruj dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstereceği için, bu özelliği ince dudaklarından şikayetçi olan bayanların çok hoşuna gidecektir. Ev yapımı ruj aynı zamanda güzel kokusu ile de deneyenlerden tam not almaktadır.

Evde Göz Bazı Nasıl Yapılır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir