Dolmalık Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Dolmalık Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır

Sosyal Medyada Paylaşın

Dolmalık biber derin dondurucuda nasıl saklanır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Dolma Türk mutfağının en sevilen yemeklerinden birisidir. Dolma yapımında taze ve kuru biber kullanılabilmektedir. Her ikisinin de lezzeti farklı olduğu için kışlık gıda hazırlığı yaparken biraz dolmalık biberi de taze olarak derin dondurucuya koymanızda fayda var. Dolmalık biberi derin dondurucuda güvenle saklamak için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Derin Dondurucuda Dolmalık Biber Nasıl Saklanır

Derin dondurucuda dolmalık biber saklamak için ilk olarak ihtiyacınız kadar dolmalık biber almalısınız. Yeşil, sarı ve kırmızı istediğiniz dolmalık biberleri aldıktan sonra bir de buzdolabı poşetine ihtiyaç var. Bunları temin ettikten sonra hazırlık aşaması tamamdır. Biberlerin üst taraflarını kapak olarak bıçak ile keserek çıkarın ve bunların içlerindeki tohumları dikkatli bir şekilde boşaltın.

Daha sonra biberleri güzelce yıkayın ve bir süre süzgece alarak sularını süzmeleri için bekletin. Sonrasında dolmalık biberleri tek seferde kullanacağınız şekilde porsiyonlar halinde ayırın. Bunları buzdolabı poşetine koyduktan sonra derin dondurucuya yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hazırlayacağınız dolmalık biberler 10 ay boyunca derin dondurucuda saklanabilir.

Derin dondurucuda biber nasıl saklanır? sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Yazımızı sonlandırmadan küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Dolmalık biberleri kullanmak için derin dondurucudan çıkardıktan sonra hiç bekletmeden hemen içlerini doldurarak pişirmelisiniz.

Patlıcan Nasıl Közlenir * Tıklayınız

Kırmızı Biber Derin Dondurucuda Nasıl Saklanır * Tıklayınız

Lahana Dondurucuda Nasıl Saklanır * Tıklayınız

Közlenmiş Patlıcan Nasıl Saklanır * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir