Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir

Dondurma Çubuğu Nasıl Süslenir?

Sosyal Medyada Paylaşın

Dondurma çubuğu nasıl süslenir? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Günümüzde birçok kendin yap çalışmasında dondurma çubuğu kullanılmaktadır. Bu ahşap çubuklarla çok güzel kitap ayraçları, bardak altlığı, takı askılığı ya da duvar süsü yapılmaktadır. Bu tür uygulamalarda bu çubukların üzeri boyanarak ya da farklı malzemelerle kaplanarak süslenmektedir. Dondurma çubuğu boyamak için guaj boya ve akrilik boya gibi malzemelerin yanı sıra oje de kullanılabilir. Bayanların tırnaklarını güzelleştirmek için kullandıkları ojeler ahşap yüzeyler için iyi bir kapatıcı olduğu için dondurma çubuğu süslemesinde de kullanılmaktadır. Yapacağınız kendin yap çalışmasında kullanacağınız dondurma çubuklarını kolay bir şekilde süslemek isterseniz bunun en pratik yöntemini aşağıda bulabilirsiniz.

Dondurma Çubuğu Süslemek için Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda dondurma çubuğu
  • İstediğiniz renkte oje
  • Düz ya da simli parlatıcı

Dondurma Çubuğu Süslemesi

Dondurma çubuğu süslemek için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi de ojedir. Bu uygulama sayesinde kullanmadığınız ojeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak dondurma çubuğunu kısa sürede süsleyebilirsiniz.

  • İlk önce dondurma çubuğunun bir tarafını oje ile güzelce boyayın.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra dondurma çubuğunun diğer tarafını çevirin. Bu tarafını da oje ile boyadıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin.
  • Son olarak dondurma çubuğunun her iki tarafına simli parlatıcı sürerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
  • İsterseniz dondurma çubuğunu tek oje ile boyamak yerine birkaç farklı renkte oje ile de boyayabilirsiniz. Küçük yapışkanlı şablonlar kullanarak bu ahşap çubukların üzerine farklı desenler çıkarabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Dondurma çubuğunu oje ile süslerken bunun yan taraflarına da oje sürmeyi unutmayın. Evde kolay bir şekilde süsleyeceğiniz bu çubuğu kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz 4 ya da daha fazla sayıda dondurma çubuğunu oje ile süsleyerek bunlarla çok güzel dekoratif ürünler de yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı dondurma çubuğu yerine hobi çubukları ile de yapmanız mümkün. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde hobi çubuğu bulabilirsiniz. Bu çok kolay kendin yap çalışmasını evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, dondurma çubuğu nasıl süslenir videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu güzel video için Pratik Tv’ye teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir