Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Dondurma çubuğundan kitap ayracı yapımı çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Yazın sıkça tükettiğimiz dondurmaların tahta çubuğu çeşitli şekillerde değerlendirilebilir. Günümüzde ahşaplar boyanarak çok güzel çalışmalar yapılmakta ve ortaya harika ürünler çıkmaktadır. Bu yazımızı okuduktan sonra siz de kendi yediğiniz ya da çocuklarınızın yediği dondurmaların çubuklarını atmak yerine bunları kitap ayracı olarak değerlendirebilirsiniz.

Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Kitap okumayı seviyorsanız, okuduğunuz yeri kaybetmemek için kendinize çok güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan biraz boya ve 1 tane dondurma çubuğu. Boyayı bir kabın içine alın ve fırça yardımı ile çubuğun her yerini güzelce boyayın. Düz renk olarak zemini boyadıktan sonra farklı renk ya da renklerle bunun üzerine küçük puantiyeler veya başka geometrik şekiller yapabilirsiniz. İsterseniz çubuğa çiçek, noel baba, kelebek gibi sevimli figürler de yapabilirsiniz. Hazırda sim varsa biraz da bundan sürerek daha şık bir kitap ayracı yapabilirsiniz.

Evde başka çalışmalarınızdan artan parlak taş veya boncuklar varsa tutkal ile bunları çubuğa yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde de kendi tasarımınız olan çok şık kitap ayracı yapmanız mümkün. Bu çalışmayı kendiniz yapabileceğiniz gibi çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Bu eğlenceli çalışma sayesinde hem çocuklarınızın el becerisi ve hayal gücü gelişir, hem de kendi yaptıkları kitap ayracını kullandıkları için kitap okumak onlara daha cazip gelebilir.

Gümünüzde dondurma çubuğu süsleme ve bu çubuklardan farklı dekoratif ürünler yapmak, oldukça sık yapılan hobi çalışmaları arasındadır. Bunları yapmak için çok sayıda dondurma çubuğu gerektiği için, biz sizinle 1 tane çubukla hemen yapacağınız, kitap ayracı çalışmasını paylaştık.

Dondurma çubuğu ile kitap ayracı yapmak yazımızdan da anlaşıldığı gibi çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Kendi tasarımınız olan bu sevimli kitap ayraçlarından sevdikleriniz için de yaparak, bu güzel sürprizinizle onları mutlu edebilirsiniz. Aşağıda sizlere bu konuda ilham verebilecek bazı resimler paylaşıyoruz. Siz de elinizde bulunan malzemelere göre birbirinden farklı birçok kitap ayracı yapabilirsiniz.

Eva Kağıdından Emojili Kitap Ayracı Yapımı * Tıklayınız

Dondurma Çubuğu ile Kitap Ayracı
Dondurma Çubuğu ile Kitap Ayracı
Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır
Dondurma Çubuğundan Kitap Ayracı Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir