Dudak Üstü Tüyleri için Doğal Yöntemler

Dudak Üstü Tüyleri için Doğal Yöntemler

Sosyal Medyada Paylaşın

Dudak üstü tüyleri için doğal yöntemler, bayanların evlerinde kolaylıkla uygulayabileceği ağrısız ve acısız uygulamaları içermektedir. Çoğu bayanın ortak sorunu olan dudak üstü tüylerinden kurtulmak için çözüm arıyor ve bunu da doğal yöntemlerle yapamak istiyorsanız size önerebilileceğimiz 2 tane formül bulunuyor. Kimyasal ürünler kullanmadan ve canınız yanmadan, yavaş fakat etkili bir şekilde bu rahatsızlık veren dudak üstü tüylerinden kurtulmanın yolu evinizin mutfağından geçiyor. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bu doğal yöntemler için gerekli malzemeleri ve nasıl uygulamanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Dudak Üstü Tüyleri için Doğal Yöntemler

Yumurta Akı İle Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulma

Yumurta bayanların doğal bakımda en sık kullandığı ürünler arasında bulunur. Ucuz olması nedeni ile her evin mutfağında bulunan yumurta ve bazı doğal ürünlerle kolay bir şekilde yapacağınız karışımla dudak üstü tüylerinin rahatsızlık veren görünümünden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tane yumurta
  • Biraz toz şeker
  • Biraz mısır unu

Yapılışı ve Uygulaması

İlk önce dikkatli bir şekilde yumurtanın akını sarısından ayırın. Bir kasenin içine aldığınız yumurta akının içine toz şeker ve mısır unu ilave edin. Karışım macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. ( Formülü hazırlarken içine koyduğunuz toz şeker ve mısır unu aynı oranda olmalı. ) Hazırladığınız karışımı dudak üstü bölgesine sürün ve etki etmesi için 30 dakika bekletin. Sonrasında bölgeyi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Dudak üstü tüyleri için etkili olan bu karışımı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Dudak Üstü Tüylerinden Kurtulmak İçin Yoğurtlu Karışım

Doğal bakımdaki en büyük yardımcımız yoğurt, dudak üstü tüylerinden kurtulmak konusunda da karşımıza çıkıyor. Yoğurt, zerdeçal ve nohut unu ile yapılan doğal bir formül, bu problemin çözümüne yardımcı olabilir.

Malzemeler

  • Yoğurt
  • Nohut unu
  • Zerdeçal

Not: Formülün yapımında kullanacağınız yoğurt, nohut unu ve zerdeçal aynı oranda olmalı.

Yapılışı ve Uygulaması

Bir kabın içine aldığınız yoğurt, nohut unu ve zerdeçalı iyice karıştırarak macun kıvamına gelmesini sağlayın. Sonrasında bunu dudak üstü tüylerinin olduğu bölgeye sürün. Karışımı 20 dakika beklettikten sonra bol ılık su ile yıkayarak temizleyin. Bu yöntemi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Dudak üstü tüylerinden kurtulmak için vermiş olduğumuz bu doğal formülleri deneyecek olanlar hemen ilk uygulamada sonuca ulaşmayı beklememeli. Bu tüylerin yoğunluğuna göre onlardan kurtulma süreniz değişebilir. Düzenli olarak haftada 2 kere uygulayarak 30 gün sonra bu tüylerde belirgin bir azalma olduğunu görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir