Dudak Yapısına Göre Ruj Seçimi

Dudak Yapısına Göre Ruj Seçimi

Sosyal Medyada Paylaşın

Makyaj yapmayı sevmeyen bayanlar bile zaman zaman ruj kullanırlar. Süreceğiniz bir ruj anında daha hoş ve canlı bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir. Yalnız bu etkiyi sağlayabilmeniz için dudak yapısına göre ruj seçimi yapmanız gerekir. Uygun bir ruj seçimi harika dudaklara sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Dudak Yapısına Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır

Dudağa ruj sürmek sadece onun rengini değiştirmek demek değildir. Süreceğiniz ruj dudağınızda herhangi bir uçuk varsa bunu gizlemek, ince dudakları dolgunlaştırmak, dolgun dudakları daha belirginleştirmek, asimetrik dudakları şekillendirmek gibi birçok işe yarayabilir. Dudak yapısına göre ruj seçerken, dudaklarınızın şekli kadar önemli olan diğer detaylarda; ten renginiz, giyim tarzınız, yaşınız ve uyguladığınız diğer makyaj teknikleridir. Göz makyajınızla dudak makyajınızın birbiriyle uyumlu olması gerekir. Makyajda sadece gözlerinize ağırlık vermeniz yarım bir güzellik sağlar. Göz makyajını es geçip sadece dudaklara yoğunlaşmanız da aynı şekilde, makyajınızdan istediğiniz verimi almanızı engeller. Makyajda uyum ve bütünlük esastır bunu unutmayın.

Dudak yapısına göre ruj seçimine gelecek olursak dudaklar; dolgun, ince ve asimetrik şekil yapısına sahip olabilir. Sizin yapmanız gereken onların bu şekline uygun düşecek daha doğrusu istediğiniz gibi görünmelerini sağlayacak ruj renkleri seçmektir. Dudaklarımızın yapısına göre hangi renk rujları tercih etmemiz gerektiğine bakacak olursak:

Dolgun Dudaklar Hangi Renk Rujları Seçmeli

Dudaklarınız kalınsa ve siz de onların bu dolgunluğunu aynen koruyacak bir dudak makyajı yapmak istiyorsanız; koyu pembe, bej renkleri, kırmızı ve tonlarında rujları tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızı olduklarından daha ince göstermek istediğiniz zamanlar koyu renklere yönelebilirsiniz. Dolgun dudaklara sahip bayanlardan esmer tenli olanları, kahverengi ruj seçtikleri taktirde daha doğal görünen bir dudak makyajı yapabilirler.

İnce Dudaklar Hangi Renk Rujları Seçmeli

İnce bir dudak yapınız varsa büyük ihtimalle onların biraz daha kalın görünmelerini isteyeceksiniz. Bu isteğinizi gerçekleştirebilmek için açık renkli rujları tercih etmeniz gerekir. Koyu renkli rujların dudaklarınızı daha da ince göstereceğini unutmayın ve bej, ten rengi ve uçuk pembe gibi ruj renklerine ağırlık verin.

Asimetrik Dudaklar Hangi Renk Rujları Seçmeli

Asimetrik dudak yapınız varsa, rujla beraber dudak kalemi kullanmanız çok önemlidir. Dudaklarınıza çerçeve yaparak şekil verdikten sonra onların dolgun veya ince olmasına göre kendinize en uygun ruj rengini seçebilirsiniz.

Dudak yapısına göre ruj seçimi yaparken en önemli unsur sizin onların nasıl görünmesini istediğinizdir. Seçeceğiniz rengin onları dolgun veya ince göstermekte etkili olacağını da unutmazsanız daha isabetli seçimlerde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir