Düğmeden Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Düğmeden bardak altlığı yapımı çok keyifli bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde çoğu bayan bardak altlığı, amerikan servis ve nihale gibi ürünleri evde kendi yapmaktadır. Örgü ve dikiş bilen bayanların bu konuda işi oldukça kolaydır. Biz bugün dikmeden ve örmeden, herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çalışmayı paylaşıyoruz. Rengarenk düğmeler kullanarak yapacağınız bardak altlıklarını kullanmak da en az yapmak kadar zevkli olacaktır.

Düğmeden Bardak Altlığı Nasıl Yapılır

Düğmeden Bardak Altlığı Malzemeleri

  • Aynı boyutta 3 renk düğme
  • Yapışkan

Düğmeden Bardak Altlığı Yapımı

Uygulamayı rahat yapmak için düz bir zeminde çalışmalısınız. Bir masanın üzerine ilk düğmeyi koyun. Bu düğme çiçeğin ortasını oluşturacak.

Bunun etrafına aynı renk grubundan olan düğmeleri yapışkan ile yapıştırın.

Bir başka renk grubundan düğmeleri de bunların etrafına yapıştırın. Bir süre yapışkanın kurumasını bekledikten sonra bardak altlığı kullanıma hazırdır. İyi günlerde kullanın.

Bu yöntemi kullanarak istediğiniz sayıda ve renkte bardak altlığı yapabilirsiniz. Su bardağı ve çay bardakları için ayrı boyutlarda altlık yapmalısınız. Servis yaparken bütünlüğü sağlamak için aynı renkte sürahi altlığı ve nihale de yapabilirsiniz.

Düğmeden bardak altlığı yapmak için kullanacağınız düğmeler orta büyüklükte olmalı. Kendi zevkinize göre istediğiniz renk düğme kullanabilirsiniz. Eğer elinizde daha önceki çalışmalarınızdan kalan düğmeler varsa, bunları bardak altlığı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Şeklin düzgün çıkması için bu düğmeler aynı boyutta olmalı. Bunun dışında 3 ayrı renk düğme kullanarak çiçek şeklinde bir bardak altlığı yapabileceğiniz gibi daha farklı renklerde düğmeleri kullanarak rengarenk bir bardak altlığı yapmanız da mümkün.

Düğmeden bardak altlığı yapımı size farklı çalışmalar için de ilham verebilir. Örneğin bu yöntemi kullanarak çok güzel duvar ve kapı süsleri de yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, 3 tane yuvarlak şekilde parça yapmak ve sonrasında bunları kurdele ya da ip ile birbirlerine tutturup duvara asmak. Düğmeden kapı süsü yapmak isterseniz o zaman bir tane büyük parça yapmanız yeterli.

Az malzeme kullanarak yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması arıyorsanız, düğmeden bardak altlığı yapabilirsiniz. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için aşağıda, düğmeden bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Düğmelerden Bardak Altlığı Yapma Malzemeleri
Düğmelerden Bardak Altlığı Yapma Malzemeleri
Düğmelerden Bardak Altlığı Yapımı
Düğmelerden Bardak Altlığı Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir