Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Sosyal Medyada Paylaşın

Düğün davetiyesi seçerken nelere dikkat edilmeli sorusu, evlenecek çiftlerin akıllarındaki sorulardan birisidir. Harika bir organizasyon, muhteşem bir mekan, en şık gelinlik ve damatlık seçimlerinden sonra misafirlerin bu geceye katılması için davetlerinde kullanılacak davetiyelerin seçimine geldiyse sıra, bu yazımız size yardımcı olabilir. İçinize sinen, ilk önce kendinizin beğeneceği bir düğün davetiyesi seçimi için yazımızın devamındaki noktalara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Davetiye Tasarımı

Düğün davetiyesi seçimi yaparken en önemli nokta doğru tasarım seçimidir. Tasarım konusunda düğün yapılacak mekan göz önüne alınarak seçim yapılması gerekir. Gönderdiğiniz davetiyeler, misafirlere düğün konsepti hakkında bilgi verici tasarımlarda olmalı. Örneğin açık havada bir kır düğünü ya da havuz başı düğünü için renkli, çiçekli bir tema kullanılabilir. Kapalı mekan, şık ve kış mevsiminde yapılacak düğünler içinse koyu renk tonlarında sade tasarımlı düğün davetiyeleri seçilebilir. Cıvıl cıvıl yaz konseptli bir düğün için koyu renk tonlarında ve sade bir tasarım uygun olmayacaktır.

Davetiye Metni

Düğün davetiyelerinde tasarım kadar metnin tasarımı ve içeriği de önemlidir. Bazı davetiyeler tek tiptir ve yazı fontu, yazı büyüklüğü, yazı alanı değiştirilemez. Bu durumda ayrılan metin alanına göre davetiye metni hazırlamanız gerekir. Hazır davetiyelerde genelde örnek metinlere de yer verilir. Bu konuda seçiminizi örnek metinlerden yana da kullanabilirsiniz. Eğer kendi duygu ve düşüncelerinize yer verdiğiniz bir metin ile misafirleri davet etmek isterseniz, kişiye özel değiştirilebilen davetiye modellerinden yana tercihinizi kullanmanız gerekir.

Davetiye Kağıdı ve Davetiye Zarfı

Üzerinde durulması gereken bir diğer önemli nokta, davetiye kağıdıdır. Genelde kart şeklinde olan düğün davetiyelerinin kalınlıkları, kağıdın ana rengi, dokusu, istenen işlemeler ve kabartmalar gibi detayların ince ince düşünülmesi gerekir. Bu düşüncelerin ardından değerlendirme yapılarak karar verilmeli. Davetiye kağıdı seçiminden sonra davetiyelerin zarflarında da seçime dikkat edilmesi gerekir. Davetiye zarfları genelde düz, beyaz renkli olur. Ancak siz davetiyeleriniz gibi zarflarına da özen gösterip renkli ve desenli zarflar kullanabilirsiniz.

Davetiye Sayısı ve Zamanlama

Evlenecek olan çiftlerin sık sık yaşadığı davetiye sayısındaki kargaşa ve davetiyelerin dağıtılma süresi üzerinde de titizlik ile durulması gerekir. Düğün davetiyelerinin en geç düğüne 2 ay kala elde olması gerekir. Dağıtım sırasında mümkünse ilk olarak uzakta bulunanlardan başlayın en son yakın çevreye davetiyelerin verilmesi gerekir. Davetiye sayısı olarak belirlenen misafir sayısından 50-60 adet daha fazla olmasına dikkat edin. arada gözden kaçan, unutulan yakınlar için elinizde fazla davetiye bulunmasında fayda vardır.

Davetiye seçimi sırasında yukarıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekir. Bu maddelere dikkat ederek hem kendinizin hem de partnerinizin içine sinen düğün davetiyesini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir