Dukan Helvası

Dukan Helvası

Sosyal Medyada Paylaşın

Dukan helvası diyet yapanların tüketebileceği bir tatlıdır. Kilo vermek isteyenler yediklerine içtiklerine dikkat etmek ve aldıkları kaloriyi hesaplayarak beslenmek durumundadır. Çoğumuz diyet yaptığımızda tatlı yemememiz gerektiğini düşünür ve belli bir noktadan sonra da tatlı yeme isteğimizin önüne geçemeyerek, diyeti sonlandırırız. Halbuki diyet yapanlar da aşırıya kaçmadan tatlı tüketebilirler. Bu konuda büyük kolaylık sağlayan birçok diyet tatlı tarifi mevcuttur. Dukan helvası da bu tariflerden birisi olarak, diyet yapan birçok kişi tarafından denenmiş ve tam not almıştır. Helvanın yapımında un yerine yulaf kepeği ve mısır unu kullanıyoruz. Ayrıca yağsız süt ve splenda kullanarak da lezzetli ve kalorisi düşük bir tatlı yapıyoruz. Denemek isteyenler için enfes ve az kalori içeren dukan helvası tarifi ve malzeme listesini paylaşıyoruz.

Dukan Helvası Nasıl Yapılır

Dukan Helvası Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı yulaf kepeği
  • 1 yemek kaşığı mısır unu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1,5 yemek kaşığı splenda
  • 100 ml yağsız süt

Üzeri için;

  • Tarçın

Dukan Helvası Yapımı

Küçük bir tavanın içine zeytinyağı, mısır unu ve yulaf kepeğini alın ve sürekli karıştırarak kokusu çıkana kadar kavurun. Daha sonra içine sütü katın ve koyulaşana kadar sürekli karıştırmaya devam edin. Helvayı ocaktan almadan önce splendayı da ilave edin ve birkaç dakika daha pişirdikten sonra ocağın altını kapatın. Yapmış olduğunuz helvayı kaşıkla şekil vererek servis tabağına alın ve üzerine tarçın dökerek servis edin. Afiyet olsun.

Dukan helvası yapımı sırasında kullandığımız splenda, diyet yapanların şeker yerine kullanabileceği bir tatlandırıcıdır. Şekerden daha az kalori ve karbonhidrat içerdiği için, diyet yapanların rahatlıkla kullanabileceği bir tatlandırıcıdır. Sizlerle paylaştığımız bu tarif 1 kişiliktir. Ailenizle birlikte yemek için yapacaksanız, malzemelerin oranını arttırmanız gerekir. Dukan helvasını öğün aralarında gelişen tatlı krizini atlatmak için, aşırıya kaçmadan tüketirseniz diyetinize bir zararı olmayacaktır.

Yağ Yakıcı Diyet Kek Tarifi * Tıklayınız

Zayıflatan Sarımsak Çayı * Tıklayınız

Diyet Keşkül * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir