Duvak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Duvak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Sosyal Medyada Paylaşın

Bir gelinin şıklığını tamamlayan en önemli unsurlardan birisi de duvaktır. Düğününün yıldızı olmak isteyen bir gelin adayı duvak modeli seçimi konusunda dikkatli olmalıdır. Bu konuda yapacağınız doğru bir seçim gelinliğinizin, saçınızın ve sizin tüm güzelliğinizi gözler önüne sermeye yardımcı olacaktır. Duvak seçiminde nelere dikkat edilmeli derseniz, işte sorunuzun cevabı…

Duvak Seçimi Nasıl Olmalı?

En özel gecenizde güzelliğinize güzellik katmak için doğru duvak seçimine dikkat etmeniz gerekir. Doğru duvak seçimi için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

  • Duvak modelinin gelinlikle aynı renkte olması gerekir. Beyaz bir gelinlikle krem rengi bir duvak veya krem rengi bir gelinlikle beyaz bir duvak kesinlikle uygun olmayacaktır.
  • Duvağınızı seçerken yaptıracağınız saç modeline göre bir seçim yapmanız da önemlidir. Saçlarınızı gösterişli bir topuz yaptırmak istiyorsanız duvağınızı daha sade modellerden seçmelisiniz. Eğer ki sade bir gelin saçı yaptırmayı düşünüyorsanız o zaman gösterişli bir duvak modeli seçebilirsiniz.
  • Duvağınızın boyu gelinliğinizle uygun uzunlukta olmalıdır. Kısa bir gelinliğe uzun bir duvak olmayacağı gibi kabarık bir gelinliğe de şapka şeklinde bir duvak çok da mantıklı bir seçim olmayacaktır.
  • Gelinliğiniz aşırı gösterişli ve taşlarla süslü ise duvağınızda ağır işlemeler ve taşlar bulunmaması, daha sade bir model olması gerekmektedir.
  • Duvağınız saçınıza ve gelinliğinize uyduğu kadar sizin yüz şeklinize de uygun olmalıdır. Nasıl ki her gelinlik modeli her vücut tipine uymazsa, her duvak da her yüz şekline uygun düşmeyebilir. Seçtiğiniz duvağı almadan önce mutlaka ayna önünde kontrol edip yüz şeklinize uyup uymadığına bakın.
  • Saçınız, gelinliğiniz ve duvağınız birbiriyle uyumlu olmalı fakat bu uyum hepsinin gösterişli olması anlamına gelmiyor. Çok gösterişli bir gelinlikte aynı şekilde gösterişli bir duvak modeli kullanmak gelinlik ve duvağın birbirinden ayırdedilmemesine neden olur. Gelinlik ve duvak birbiriyle bütünleşmemeli tam tersi zıtlığın çekiciliğinden faydalanarak gereken uyum yakalanmalıdır.
  • Sırt dekoltesi olan gelinliklerde duvak modeli seçilirken çok uzun duvaklar tercih edilmemelidir. Uzun bir duvak dekolteyi örteceği için dekolte gereksiz bir detaydan öteye geçemeyecektir.
  • Duvak modeli seçimi yaparken düğünün yapılacağı ortamı da göz önünde bulundurarak ona göre bir tercih yapmalısınız. Unutmayın duvağınız sizi rahatsız etmek için değil, şıklığınızı tamamlamak için vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir