Ebru Şallı'nın Güzellik Maskeleri

Ebru Şallı’nın Güzellik Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Güzelliği ve ince fiziği ile yıllardır adından söz ettiren Ebru Şallı güzelliğinin sırlarını kendine saklamak yerine her zaman bayanlarla paylaşan güzellerimizdendir. Genç kızlara taş çıkaran cildi için çeşitli doğal bakım kürleri uyguladığını dile getiren Ebru Şallı katıldığı birçok televizyon programında da bunları paylaşmıştır. Biz de bu yazımızda Ebru Şallı’nın güzellik maskeleri olarak bilinen birkaç doğal bakım formülünü sizlerle paylaşıyoruz.

Ebru Şallı’nın Güzellik Maskeleri

Ebru Şallı Enerji Maskesi

Bu maske adından da anlaşılacağı gibi cildi yeniden yapılandırıyor, cilde kaybettiği canlılığını tekrar kazandırarak, daha genç bir görünüme kavuşmayı sağlıyor. Enerji maskesinin malzemeleri her evde kolayca bulunabilecek doğal ürünler olup yapılması da son derece kolay ve zahmetsiz.

Gerekli Malzemeler

 • Yarım muz
 • 1 tane limon
 • 1 çay kaşığı bal

Yapılışı ve Uygulanışı

Limonun kabuğunu rendenin ince tarafıyla rendeleyin ve bu limon kabuklarını cam bir kaseye alın. Daha sonra üzerine kaşıkla ezerek püre kıvamına getirdiğiniz muzu ve son olarak da balı ilave edin. Tüm malzemeyi iyice karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra enerji maskesi kullanıma hazırdır. Yüzünüze yedirerek sürün 20 dakika bekletin ve sürenin sonunda yüzünüzü ılık suyla yıkayarak durulayın.

Ebru Şallı Kırışıklık Losyonu

Göz çevresi kırışıklıkları belli bir yaştan sonra tüm bayanların canını sıkan bir sorun haline gelebiliyor. Özellikle de kuru bir cilt yapısı olan kadınlar bu kırışıklıklarla daha erken yaşlarda tanışıyorlar. Sizin de göz çevresi kırışıklığı sorununuz varsa Ebru Şallı’nın tarifini verdiği kırışıklık losyonunu deneyebilirsiniz.

Gereken Malzemeler

 • 1 çay kaşığı yosun yağı
 • 1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı
 • 1 çay kaşığı kayısı yağı
 • 1 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Cam bir kaseye belirtilen miktarda malzemeyi alıp, hepsini güzelce karıştırın. Sürülebilecek kıvama gelen kırışıklık losyonunu göz altı ve göz çevresine parmak uçlarınızın yumuşak dokunuşlarıyla sürün. Bu losyonun 3 hafta düzenli olarak uygulanması halinde göz çevresi kırışıklıklarında belirgin bir azalma olduğu söyleniyor.

Ebru Şallı Ispanak Maskesi

Cilt bakımında kullanılan doğal ürünler arasında cildi temizleyen, besleyen ve bakımını sağlayan çeşitli sebzeler bulunmaktadır. Ispanak da içerik bakımından, cildin pürüzsüz ve sağlıklı olmasına katkı sağlayan bir sebze olduğu için Ebru Şallı bu sebzeyi maske olarak kullandığını belirterek tarifini vermiştir. Daha parlak ve güzel bir cilde kavuşmak için Ebru Şallı ıspanak maskesini denemek isteyenler için işte tarifi:

Gerekli Malzemeler

 • 100 gram ıspanak
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı kayısı yağı
 • 1 adet E vitamini kapsülü

Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir tencerede ıspanağı hiç su koymadan kendi suyu ile haşlayın. Daha sonra haşlanmış ıspanağın içine diğer malzemeleri de ekleyin ve hepsini kıvam alına kadar karıştırın. Hazırladığınız ıspanak maskesini yüzünüze masaj yaparak sürün, 15 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın.

Ebru Şallı Vücut Nemlendiricisi

Sizlere vereceğimiz son tarif de Ebru Şallı’dan tüm vücut için uygulanabilecek olan nemlendirici. Cildinizin kuruyup yaşlı bir görünüm almasını önlemek için bu nemlendiriciyi yapıp, duştan sonra uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 çorba kaşığı badem yağı
 • 2 çorba kaşığı fındık yağı
 • 1 tatlı kaşığı kayısı yağı
 • 1 çay kaşığı ceviz yağı

Yapılışı ve Uygulaması

Tüm malzemeyi bir kabın içinde karıştırın ve duştan sonra vücudunuza masaj yaparak uygulayın. Bu zengin bitkisel yağ içerikli doğal nemlendirici sayesinde tüm vücudunuz bebek cildi gibi yumuşacık olacaktır.

Ebru Şallı’nın güzellik sırları arasında yer alan ve kendisinin kullandığını açıkladığı bazı doğal tarifleri sizlerle paylaştık. Siz de dilerseniz Ebru Şallı’nın güzellik maskeleri sayesinde evinizde  doğal bakım uygulayarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir