El ve Ayak Bakımı için Uygulanabilecek Doğal Bakım Maskeleri

El ve Ayak Bakımı için Uygulanabilecek Doğal Bakım Maskeleri

Sosyal Medyada Paylaşın

El ve ayak bakımı, bayanların güzelliğinde oldukça önemlidir. Vücudumuzun herhangi bir yerindeki sorunu kamufle edebiliriz fakat ellerimiz sürekli açıkta olduğu için, düzenli olarak el ve tırnak bakımını yapmalıyız. Ayak bakımı da aynı şekilde önemlidir. Kışın ayaklarımız çorap ve ayakkabıların içinde olduğu için görülmeyebilir fakat yazın açık ayakkabı giydiğimizde bakımsız ayaklar kendini ele verir. Evde düzenli olarak uygulayabileceğimiz doğal bakım maskeleri sayesinde, kişisel bakım ve güzelliğimize önemli bir katkı sağlayabiliriz. bu yazımızda sizlerle evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz el ve ayak için doğal bakım maskeleri paylaşıyoruz.

Çatlayan Topuklar İçin Doğal Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

Topuk çatlakları sadece kötü bir görünüme neden olmakla kalmaz, aynı zamanda çok da can yakar. İlk çatlaklar oluşmaya başladığında müdahale edilmezse, ilerleyen zamanlar da bu çatlaklar daha derin hale gelir. Şimdi sizlerle paylaşacağımız çatlayan topuklar için maske düzenli olarak kullanıldığında topuk çatlaklarında iyileşme olur ve yeniden oluşmaları da önlenebilir.

Çatlayan Topuklar için Doğal Bakım Maskesi Malzemeleri

  • 1 kutu vazelin
  • 2 tane gripin

Çatlayan Topuklar için Doğal Bakım Maskesi Yapımı

Bir kabın içerisine vazelini boşaltın. Gripinlerin içini açıp, tozunu vazelinin içine katın ve tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Hazırlamış olduğunuz kremi cam bir kabın içinde muhafaza edin. Gece yatmadan önce ayaklarınıza bu kremden sürün ve ayağınıza çorap giyerek yatın. Karışım ayaklarınızı nemlendirerek yumuşatır ve bu sayede topuk çatlakları iyileşir.

Yumuşak Eller İçin Doğal Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

Ellerimiz de vücudumuzun diğer bölgeleri gibi bakım ister. Bütün gün su ve çeşitli temizlik maddeleri ile temas eden ellerimiz yıpranır. Kışın soğuk yazın da sıcak havalarda ellerimiz çatlamaya daha müsait hale gelir. Ellerinizde çatlaklar varsa çözümü evinizin mutfağında. Aşağıdaki çatlayan eller için maske tarifini uygulayarak bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Ellerinizde çatlaklar olmasa bile koruyucu bakım olarak da maskeyi uygulamanızda fayda var.

Yumuşak Eller için Doğal Bakım Maskesi Malzemeleri

  • 1 tane limonun suyu
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Yumuşak Eller için Doğal Bakım Maskesi Yapımı

Bir kabın içinde zeytinyağı ve taze sıkılmış limon suyunu karıştırın. hazırladığınız bu karışımı ellerinize sürün. Etki etmesi için 30 dakika kadar bekletin ve sonrasında ellerinizi güzelce yıkayarak temizleyin. Bu maske ellerinizde peeling etkisi oluşturur. Bu sayede ellerinizdeki ölü hücreler temizlenir, deri kendini daha çabuk yeniler. Ayrıca elinize kaybettiği nemi geri kazandırmak için de etkilidir. Ellerinizin pamuk gibi yumuşacık olması için bu doğal bakım maskesi çok işinize yarayacaktır.

Daha Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar İçin Maske Nasıl Yapılır

Tırnaklarda dış etkenlerin etkisi ile yıpranır ve değişime uğrarlar. Sağlıksız tırnaklar çok çabuk kırılırlar. Daha güçlü tırnaklara sahip olmak için sizlere önerebileceğimiz çok pratik bir yöntem var. Tırnaklar için lavanta kürü uygulayarak onların daha güçlü olmasını ve sağlıkla uzamalarını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar için Maske Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı lavanta yağı

Sağlıklı ve Güçlü Tırnaklar için Maske Yapılışı

Lavanta yağını bir kaseye alın ve bir pamuk yardımı ile tek tek tırnaklarınıza sürün. Tek yapmanız gereken bu. Aynı uygulamayı ayak tırnaklarınız için de yapabilirsiniz.

El ve Tırnaklar İçin Doğal Bakım Maskesi Nasıl Yapılır

Evde yapacağınız doğal bakım maskeleri ile kişisel bakım ve güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz. Evde doğal bakım uygulamak hem maddi yönden hem de zaman bakımından daha tasarruflu olur. Doğal bakım maskelerinin çoğunun malzemeleri zaten evinizin mutfağında bulunduğu için ekstra harcama yapmanıza da gerek kalmaz. Şimdi sizlere vereceğimiz el ve tırnaklar için maske tarifi de bunlardan birisidir.

El ve Tırnaklar için Doğal Bakım Maskesi Malzemeleri

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı bal
  • Ilık su

El ve Tırnaklar için Doğal Bakım Maskesi Yapımı

Önce ellerinizi ılık suda bir süre bekleterek yumuşamalarını sağlayın. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve balı bir kabın içinde karıştırın ve tırnaklarınızı 5 dakika kadar bu karışımın içinde bekletin. Son olarak ellerinize zeytinyağı ile masaj yaparak uygulamayı sonlandırın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda daha sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

Evde uygulayabileceğiniz bu doğal bakım formülleri sayesinde her zaman bakımlı ve güzel ellere, çatlaksız güzel ayaklara sahip olabilirsiniz. El ve ayak bakımı için maskeler sadece bu bölgelerde sorun olduğu zaman değil, koruyucu ve besleyici bakım olarak da her zaman kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir