El ve Ayak Peelingi

El ve Ayak Peelingi

Sosyal Medyada Paylaşın

Cildimizi toksinlerden arındırmak, rahat nefes alıp tazelenmesini sağlamak amacıyla peeling uygularız. Daha genç bir cilt için yaptığımız bu uygulamayı el ve ayaklarımıza uyguluyor muyuz? Ne yazık ki birçoğumuzun bu soruya vereceği cevap hayır olacaktır. Özellikle ayaklarımız vücudumuzda en çok ihmal ettiğimiz bölge. Yazın daha fazla göründükleri için biraz ilgilenebiliyoruz fakat kışın ayaklarımızı tamamen ihmal ediyoruz. Oysaki ayaklarımız vücudumuzun bütün yükünü taşıyor, onların da daha sağlıklı ve güzel olabilmeleri için bakıma ihtiyaçları var. Biz de bunun için bugün size el ve ayak peelingi tarifi veriyoruz. İsteyenler evde kolayca uygulayabilirler.

El ve Ayak Peelingi

El ve Ayak Peelingi Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 2 damla limon suyu

El Ayak Peelingi Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir kabın içinde malzemeleri güzelce karıştırın. Hazırladığınız peeling malzemesini, bir fırça yardımı ile uygulamak istediğiniz bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Biraz kurumasını bekledikten sonra tekrar peeling malzemesini aynı bölgeye sürün. Kuruduktan sonra ovarak yıkayın. İşte hepsi bu kadar, daha ilk uygulamada el ve ayaklarınızdaki değişimi fark edebilirsiniz.
Haftada 2 kere uygulayabileceğiniz el ve ayak peelingi ile yumuşacık, daha bakımlı ve güzel görünen el ve ayaklara sahip olabilirsiniz. Ayaklarınızı güzelleştirmek için yazın gelmesini beklemeyin. Kışın düzenli olarak ayak bakımınızı yaparsanız yaz geldiğinde; “ayaklarım kötü görünüyor, ne yapacağım?” telaşına düşmezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir