Eldivenle Tüy Nasıl Alınır

Eldivenle Tüy Nasıl Alınır

Sosyal Medyada Paylaşın

Eldivenle tüy nasıl alınır sorusunun cevabını tüm ayrıntıları ile birlikte bu yazımızda paylaşıyoruz. Vücudun çeşitli bölgesindeki tüyler çoğu bayanın ortak sorunudur.  Günümüzde bu tüylerden kurtulmak için uygulanan daha modern ve etkili yöntemler olmasına rağmen, herkesin maddi durumu buna el vermeyeceği için bayanlar evde epilasyon aleti, tüy dökücü krem, ağda, ip, cımbız ve jilet gibi farklı yöntemler kullanarak bu sorundan kurtulmaya çalışmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için evde uygulanan en eski yöntemlerden birisi de eldiven ile tüy almaktır. Günümüzde her ne kadar modern yöntemler rağbet görse de bu tür zararsız ve masrafsız yöntemlere ihtiyaç duyan bayanlar da olduğunu düşünüyoruz. Eldiven ile tüy alma yönteminin en güzel tarafı da, düzenli kullanım sonucunda zamanla tüylerde azalma gözlenmesidir. Bu yöntemi merak edenler için aşağıda uygulamanın detayları hakkında bilgi veriyoruz.

Eldivenle Tüy Nasıl Alınır

Eldivenle Tüy Almak için Gerekli Malzemeler

Bu Yöntem için ihtiyacınız olan tek şey 1 tane ameliyat eldivenidir. Bu eldivenleri eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bunun dışında canınızın daha az yanmasını sağlayacak olan bebek pudrasını da unutmamalısınız. Bu iki malzeme sayesinde istenmeyen tüyleri kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Eldivenle Tüy Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Eldivenle tüy almaya başlamadan önce uygulamanın yapılacağı bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun.
  • Canınızın yanmasını azaltmak için uygulama öncesinde bölgeye bebek pudrası sürün.
  • Eldiveni elinize geçirin ve sonrasında uygulamayı yapmaya başlayın.
  • Tüyleri çekerek koparın. Bunu yaparken tüyleri çıkış yönünde çekmeye dikkat etmelisiniz.
  • Temizlemek istediğiniz bölgede hiç tüy kalmayana kadar uygulamaya devam edin.
  • Uygulama sonrasında bölgeyi soğuk su ile yıkayın ve cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün.

Eldivenle Tüy Almak Acı Verir Mi

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan yöntemlerden jilet ve tüy dökücü dışındaki diğer uygulamaların hepsi acı vermektedir. Kişilerin hissedeceği acı kendi hassasiyetlerine bağlıdır. Ameliyat eldiveni ile tüyleri almaya başladığınızda ilk etapta canınız çok yanabilir. Sonrasında bölgede uyuşma meydana geleceği için acınız azalacaktır.

Eldivenle Tüy Aldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Tüylerden temizlendikten sonra bölgeye limon suyu ve bebek pudrası ile yaptığınız bir karışımı uygulayabilirsiniz. Bu karışım sayesinde hem tüyler daha geç çıkar hem de uygulamanın yapıldığı bölgede beyazlama olur. Bu karışımı uyguladıktan sonra bir süre güneş ışığına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

Eldivenle Tüy Almak Cilde Zarar Verir Mi

Eldiven ile tüy alırken tek yapılan şey tüylerin çekerek koparılmasıdır. Bu yöntem ağda yapanlarda görünen deri sarkması ve gözenek genişlemesi gibi sorunlara sebebiyet vermediği için de oldukça idealdir.

Ameliyat Eldiveni ile Hangi Bölgelerin Tüyleri Alınabilir

Ameliyat eldiveni kullanarak bıyık, yüz, kol, bacak, koltuk altı ve genital bölgedeki istenmeyen tüyleri alabilirsiniz.

Ameliyat eldiveni kullanarak tüy alma konusunda merak edilen tüm soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. İstenmeyen tüyleri sürekli eldiven ile aldığınızda zamanla bu tüylerin inceldiğini ve azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Uygulamayı yapmak biraz zaman alsa da bu yöntem ile tüyleri kökten almak mümkün olduğu için uygulama bölgesi uzun süre temiz kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir