Elden Saç Boyası Nasıl Çıkar

Ele Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkar

Sosyal Medyada Paylaşın

Ele bulaşan saç boyası nasıl çıkar? sorusunun cevabı saçlarını evde kendisi boyayan bayanların merak ettiği bir konudur. Saçlar boyanırken ele bulaşan saç boyasından kurtulmak epey zordur. Bazen günlerce eldeki boya lekeleri kötü bir görünüm oluşturabilir. Eğer siz de saçlarınızı evde boyuyorsanız elden saç boyasını çıkarma yöntemleri bu konuda çok işinize yarayabilir. Elinize saç boyası bulaştığı zaman hiç vakit kaybetmeden bunu çıkarmak için harekete geçmelisiniz. Boya elinizde ne kadar uzun süre kalırsa çıkarması da o derecede zorlaşacaktır.

Ele Bulaşan Saç Boyası Nasıl Çıkar

Saç boyarken ne kadar dikkat edilirse edilsin büyük ihtimalle boya ele bulaşacaktır. Böyle bir durumda elinizin altında bulunan bazı malzemeleri kullanarak bu sorunu çözmeniz mümkün. Aşağıda saç boyasını elden çıkarmak için kullanabileceğiniz en pratik ve etkili yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Sıvı Sabun

Elinizin küçük bir yerine saç boyası bulaştığı zaman hiç vakit kaybetmeden ellerinizi yıkayın. Daha sonra boyanın bulaştığı yerlere biraz sıvı sabun sıkın ve ovalayın. Ardından su ile duruayarak uygulamayı tamamlayın.

Saç Spreyi

Elinize bulaşan saç boyasından kurtulmak için saç spreyi de işinize yarayabilir. Bu tarz ürünler alkol içerdiği için saç boyasının daha kolay çıkmasını sağlayabilir. Elinizde boyanın bulaştığı yerlere saç spreyi sıkın ve birkaç dakika beklettikten sonra ellerinizi sabunlayıp, su ile durulayın.

Diş Macunu

Dişlerimizi temizlemek için kullandığımız diş macunu da ele bulaşan saç boyasını çıkarmak için işinize yarayabilir. Bunun için tek yapmanız gereken elinizi diş macunu ile güzelce ovalamak ve ardından su ile durulamak.

Karbonat ve Sirke Karışımı

Her evin mutfağında bulunan karbonat ve sirke de saç boyasını çıkarmak için ideal ürünler arasında bulunur. Bir kabın içinde karbonat ve sirkeyi karıştırarak macun haline getirin. Bununla elinizi ovduktan sonra su ile durulayarak uygulamayı tamamlayın.

Aseton

Oje çıkarmak için kullandığınız aseton da ellerinizdeki saç boyasından kurtulmanızı sağlayabilir. Bir pamuğu asetona batırdıktan sonra elinizde boya olan yerleri bununla ovun. Sonrasında su ve sabun ile ellerinizi güzelce yıkayın.

Bebe Yağı

Hassas bir cilt yapınız varsa eldeki saç boyasını çıkarmak için kullanacağınız ürünü dikkatli seçmelisiniz. Bu anlamda en ideali bebe yağı uygulamak olabilir. Saç boyasının olduğu yerlere bebe yağını geceden sürün. Kumaş ya da havlu ile sarın ve ertesi gün pamuk ile lekeleri çıkardıktan sonra ellerinizi sabun ve su ile yıkayın.

Çamaşır Deterjanı ve Karbonat

Elinize bulaşarak size rahatsızlık veren saç boyasından kurtulmak için bir kabın içine aynı miktarda karbonat ve çamaşır deterjanı alın. Bunları güzelce karıştırdıktan sonra elinizdeki saç boyalarının olduğu yerlere sürün. Birkaç dakika ovaladıktan sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Elden saç boyası çıkarma yöntemleri arasından hangisini uygularsanız uygulayın etkili olması için lekelere erken müdahale etmeniz gerektiğini unutmayın. Sizlere önerdiğimiz yöntemlerde kullanılan herhangi bir maddeye alerjiniz varsa bunu uygulamayıp diğer alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir