Elma Sirkesi ile Saç Bakımı
Güzellik Saç Bakımı

Elma Sirkesi ile Saç Uzatma

Elma sirkesi, doğal saç ve cilt bakım uygulamalarında kadınların sıklıkla kullandığı malzemelerden birisidir. Saçların sağlıkla uzaması için rutin bakımlarında elma sirkesinden yararlanılabilir. Bu yazımızda elma sirkesinin saçlara faydaları ve elma sirkesi ile saç uzatma yöntemi hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Elma Sirkesi ile Saç Uzatma

Saçların sağlıkla uzaması için bakımlarının yapılması gerekir. Saç bakımında kullanılan malzemeler ne kadar doğal olursa, o kadar uzun süreli ve istenilen şekilde etki sağlanır. Elma sirkesi ile saç bakımı saçların doğal olarak güçlenmesine yardımcı olur. Saçlardaki kepek sorunu, aşırı yağlanma, saç dökülmesi gibi sorunların ortadan kaldırılmasında etkili olan elma sirkesi kısa sürede saçlarda gözle görülür olumlu etkiler yaratıyor.

Elma Sirkesinin Saçlara Etkileri

  • Sirkeli su saçın pH dengesini düzenler, aşırı yağlanmasına engel olur.
  • Sirkeli su ile yıkanan saçların derisi temizlenir. Bu da saç köklerinin hava almasına yardımcı olur.
  • Hava almaya başlayan saç kökleri sayesinde saçlar daha gür çıkıp hızlı şekilde uzuyor.
  • Temizlenen saç derisinde kepeklenme sorunu olmasını engeller.
  • Saç diplerinde kaşıntı oluşmasını önler.
  • Saç derisinde var olan bakteri ve mantarların yok edilmesini sağlar. Yeniden oluşmasını engeller.
  • Farklı nedenlerden dolayı saçlarda oluşan tahribatı en aza indirmekte yardımcı olur.

Elma Sirkesi ile Saç Uzatma Yöntemi

  • 1/4 su bardağı elma sirkesi
  • 4 su bardağı su
  • 1 adet sprey şişesi ya da kullanıma uygun farklı bir kap

Uygulama için sirke ile suyu kap içinde karıştırın. Banyo yaparken saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın. Şampuandan tamamen arındırdıktan sonra sirkeli suyu dökün ya da sprey şişesi ile sıkın. Sirkenin tam deriye işlemesi için parmak uçlarınızla masaj yapın. Bu şekilde saçlarınızda elma sirkeli su ile 10 dakika kadar bekleyin. Sonrasında saf su ile saçlarınızı güzelce durulayın.

Elma sirkesi ile saç yıkama işlemini haftada 2 kereden fazla uygulamamız gerekir. Aksi halde saçlarda aşırı kuruluk yaşanabilir. Saçlarınıza sirkeli bakım yaptıktan sonra ayrıca saç kremi kullanmanıza gerek yok. Sirkeli su saçlarınızı yeterince parlak ve yumuşak yapacaktır. Uygulama sonrasında güzel bir durulama yapıldığında sirkenin kokusu kalmaz. Ancak yine de kokusu burnunuza gelir diye düşünüyorsanız 1-2 damladan fazla olmamak kaydı ile sevdiğiniz bir kokuya sahip esans yağı ilave edebilirsiniz.

Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Eder Mi * Tıklayınız

Güzel Bayanların Sırrı Elma Sirkesi * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir