Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Eder Mi

Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Eder Mi

Sosyal Medyada Paylaşın

Elma sirkesi sivilceleri yok eder mi sorusunun cevabı sivilce problemi yaşayanların merak ettiği konulardan bir tanesidir. Ergenlik döneminde başlayan sivilce sorunu daha ilerleyen yaşlarda da cildin yapısına bağlı olarak tekrar görülebilir. Yağlı cildin başlıca sorunu olan sivilce aşırı makyaj yapan ve cilt temizliğine önem vermeyenlerde de görülebilir. Sivilcelerden kurtulmak için kullanılan birçok yöntem vardır. Bunlar arasında bazı kremler olduğu gibi evde doğal bakım da uygulanabilmektedir. Evde doğal bakım uygulayanların sivilce tedavisi için kullandıkları ürünler arasında elma sirkesi de bulunur. Bu yazımızda elma sirkesinin cilt bakımında kullanımı ve sivilcelerden kurtulmak için nasıl uygulanması gerektiği hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Elma Sirkesi Sivilceleri Yok Eder Mi

Elma sirkesi içeriği nedeni ile mikropları yok etme özelliğine sahiptir. Bu anlamda doğal bir tonik işlevi görür ve sivilce problemi olan bölgelere uygulandığında derinlemesine bir temizlik sağlar. Elma sirkesini doğru bir şekilde kullanarak sorunsuz ve daha güzel bir cilde kavuşmak mümkündür. Sivilcelerden kurtulmak isteyenler doğal elma sirkesi kullanmaya özen göstermelidir. Sorunun çözümü için bu doğal ürünü düzenli olarak kullanmak gerekmektedir. Elma sirkesi cildin yağlanmasını önleyeceği için yeni sivilce oluşumunu da engellemeye yardımcı olur. Kuru ve yağlı cilt yapısına sahip olanlar canlı görünen daha parlak bir cilt için elma sirkesi kullanabilirler.

Elma Sirkesi ile Sivilce Lekesi Tedavisi

Elma sirkesi içerdiği asit nedeni ile sivilce lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilce lekelerinden kurtulmak için dışarıdan organik elma sirkesi alınabilir ya da ev yapımı elma sirkesi tercih edilebilir. Elma sirkesini lekeler için kullanmak isteyenler öncesinde bunun içine su katmalıdır. Sirke asit içeren bir ürün olduğu için doğrudan cilde uygulandığında tahriş oluşmasına neden olabilir. Bunu önlemek için elma sirkesini kullanmadan önce bir kabın içinde 1’e 5 oranında su ile karıştırılması gerekmektedir. Sonrasında elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile cilde uygulanmalıdır.

Elma sirkesi ile sivilcelerden kurtulmak isteyenler günlük düzenli olarak cildin sorunlu bölgelerine elma sirkesi uygulayarak sivilce ve lekelerden kurtulabilirler. Hassas bir cilt yapısına sahip olanların elma sirkesi kullanması sakıncalı olabileceğinden bu konuda dikkatli olunmalıdır. Sivilce sorunu olmayanlar da cilt bakımı yaparken elma sirkesi kullanarak daha temiz ve parlak görünen bir cilde sahip olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir