Elmadan Gül Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Elmadan gül yapımı, çok zevkli bir kendin yap çalışmasıdır. Birçok restoranda meyve ve sebzelerle yapılan çiçek ve kuş gibi değişik figürler görüyoruz. Usta şeflerin elinden çıkan bu figürler adeta bir heykeltraşın ince çalışmasını anımsatır. Domates, havuç, salatalık gibi sebzelerden yapılan bu figürler genelde salataları süsler. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada meyveler çiçeğe dönüşüyor. Elmadan yapacağınız bu gülleri yemek masası dekorasyonu için kullanabileceğiniz gibi kek, pasta ve turtalarınızın süslemelerinde de kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bu güzel çalışmayı sizlere anlatmaya çalışıyoruz.

Elmadan Gül Nasıl Yapılır

Elmadan Gül Yapımı Resimli Anlatım
Elmadan Gül Yapımı Resimli Anlatım

Malzemeler

  • 1 tane elma
  • Bıçak
  • Tencere
  • Süzgeç
  • Su

Yapılışı

  • Elmayı yıkayın ve güzelce kuruladıktan sonra kabuklarını soymadan, bir bıçakla kağıt gibi çok ince bir şekilde dilimleyin.
  • Bir tencerede suyu kaynatın ve dilimlediğiniz elmaları bir süzgeçe alıp, tenceredeki kaynar suyun buharında çok az yumuşatın.
  •  Sonrasında resimde görüldüğü gibi bunları üst üste sıralayıp, işaret parmağınızla bastırarak sarın. İşte tomurcuk gül hazır.
  •  Bunu ortasından itibaren açtırarak gül şekline getirebilir ya da tomurcuk olarak da bırakabilirsiniz.

Sizlerinde gördüğü gibi elmadan gül yapımı son derece kolay ve zevkli bir çalışmadır. Özenle kurduğunuz yemek masalarının güzelliğini tamamlamak için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Elma ya da başka meyveleri aynı şekilde dilimleyip resimdeki gibi hamurla birlikte sararak, ortaya değişik lezzetler ve muhteşem görüntüler çıkarabilirsiniz. Bu çalışmayı elma, armut ve avokado gibi meyvelerle yapabilirsiniz.

Çilekten Gül Nasıl Yapılır

Çilekten Gül Yapımı Resimli Anlatım
Çilekten Gül Yapımı Resimli Anlatım

Yemek masalarına meyveden gül hazırlamak için çilek kullanılabilir. Çilek ile gül yapmak için ilk olarak çileği güzelce yıkayın. Ardından çileğin baş kısmından bir çubuk takın. Meyvenin sağlam durmasını sağlayın. Son aşama olarak keskin bir bıçak ile resimdeki gibi çileğin alt kısmından başlayıp belli aralıklar ile ufak kesiler atın. Hazırladığınız çilekten gülleri, uçlarına taktığınız çubuklar ile birlikte servis masasına koyabilirsiniz.

Portakal Kabuğundan Gül Nasıl Yapılır

Portakal Kabuğundan Gül Yapımı Resimli Anlatım
Portakal Kabuğundan Gül Yapımı Resimli Anlatım

Portakal kabuğu ile gül yapımı son derece kolaydır. Severek tükettiğimiz bu meyvenin kabuğunu basitçe gül şekline çevirebilirsiniz. Portakal kabuğundan gülü yaptıktan sonra istediğiniz şekilde masaya yerleştirip dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Meyve kabukları ve meyvelerden gül yapımı ile yemek masalarınız için harika bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir