En Güzel Lif Modelleri

En Güzel Örgü Lif Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

En güzel örgü lif modelleri örgü örmeyi sevenlerin her zaman ilgisini çekmiştir. İster günlük kullanmalık olsun, ister çeyizlik olsun, çok sayıda lif modeli, günümüzde kullanılmaktadır. Değişik örgü teknikleri ile hazırlanan bu lif modelleri, uzun, yuvarlak, üçgen, kalp, yıldız ve kare şekillerinde daha fazla tasarlanıyor. Tekli olarak hazırlanabildiği gibi takım halinde de hazırlanıp kullanılan lif çeşitleri vardır.

Yuvarlak banyo lifi modelleri arasında en fazla tercih edilenleri lahana lif adı verilen farklı bir teknik ile örülen modellerdir. Bu lif modellerinde büyüklük ve modeline göre ikiden fazla kat da yer alabilir. Lahana lif modelleri genel olarak iki ya da daha fazla renk ile hazırlanır. Ya her katında farklı bir kullanılır ya da lif kenarında farklı bir renk kullanılarak model verilir. Lahana lif modeli uygun numaralı tığ ve ipler ile hazırlanabilir. Lahana lif modeline benzer şekilde hazırlanan fırfırlı lif modelleri de yuvarlak lifler arasında yer alıyor.

Çeyizlik lif modelleri arasında en fazla tercih edilenleri uzun lif takımları ya da kare figürlü lif modelleridir. Halk arasında bekar lifi olarak da isimlendirilen uzun lif modelleri, anne, baba ve çocuk için farklı ebatlarda hazırlanıp kullanılabilir. Lifin her iki ucunda yer alan tutma yerleri sayesinde başka birisine ihtiyaç duymadan çok rahat bir şekilde sırt keselenmesi yapılabilir.

Kare figürlü lif modelleri ise günümüzde popülerliği yükselen modellerdir. Kullanacak kişiye göre farklı figürler ve renklere yer verilen kare lif modelleri, çeyizlik ya da çocuklar için daha fazla tercih ediliyor. Çocuklar için kare lif modellerini renklendirirken onların sevecekleri renklerde ve figürlerde renklendirme yapmak yeterli olacaktır.

Günlük olarak kullanmalık örgü banyo lifleri daha sade iken çeyizlik modeller daha farklı malzemeler ile detaylandırılarak hazırlanan modellerdir. Çeyizlik banyo lifi modellerine boncuk, pul ya da püskül eklemeleri yapılarak daha farklı bir model verilebilir.

Şimdi sizleri son dönemlerin en fazla tercih edilen lif modelleri ile baş başa bırakmak istiyoruz. Bu örgü lif modellerinden siz de kendiniz beğendiklerinizi hazırlayıp kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir