En Ucuz Kitap Ayracı Yapımı

En Ucuz Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Gazeteden kitap ayracı yapımı kitapseverler için en ucuz ve en pratik fikirlerden birisidir. Sadece bir sayfa gazete ile harika bir çalışma yapabilir, bu çalışmayı süsleyip kullanabilirsiniz. Bu çalışmada gazete kağıdı, normal düz kağıtlardan daha hoş durmaktadır. Bunun nedeni, gazete kağıdı üzerinde yazıların olması ve yapılan çalışmalarda bu yazıların desen yaratmasıdır. Eğer bir sayfa gazeteniz hazırsa, en ucuz kitap ayracı yapımı çalışmasına geçebiliriz.

En Ucuz Kitap Ayracı Yapımı

En ucuz, bir başka deyişle, en uygun fiyata kitap ayracı hazırlamak için bir sayfa gazete ya da eski bir kitabın sayfalarından bir tane kullanılabilir. Evde bulunan süsleme malzemelerini ise kendi zevkiniz ve hayal gücünüze göre kullanabilirsiniz.

Gazeteden Kitap Ayracı Malzemeleri

  • 1 adet gazete ya da kitap yaprağı
  • Süslemek için kalem, boncuk, pul, boya gibi aksesuarlar
  • İp ya da kurdele
  • Kurdele ucuna takmak için minik figür (İsterseniz)

Gazeteden Kitap Ayracı Yapımı

Gazete ya da kitap sayfasından kitap ayracı yapmak için ilk olarak kullanmak istediğiniz sayfayı enlemesine katlayın. Katlama yaparken kitap ayracını yapmak istediğiniz boyuta göre katlamasını yapın. Katlamayı sabitlemek için elinizle katlama yerlerinden bastırın. İsterseniz araya yapıştırıcı sürüp sabitleyebilirsiniz. Süsleme için renkli kalemler, pullar ve boncuklar kullanabilirsiniz. Süslemeden sonra kitap ayracını yukarı kısmından delin. Bu delikten kurdeleyi geçirin. Kullanmak istediğiniz mini figürü ucuna takıp bağlayın. İşte, en uygun fiyata ve en kısa sürede yapılan kitap ayracınız hazır bile…

Gazeteden ya da kitap sayfasından kitap ayracı yapımı çalışmasını isterseniz, bizim örneğimizdeki gibi daha sade olarak da hazırlayabilirsiniz. Yapımı son derece kolay olan bu çalışmayı, çocuklarınız ile birlikte yapıp onların el becerilerine de katkı sağlayabilirsiniz. Aynı çalışmayı desenli, renkli kağıtlarla ya da fon kartonundan da yapabilir, renk renk farklı özelliklerde kitap ayraçları hazırlayabilirsiniz.

En ucuz kitap ayracı yapımının detaylarını görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir