Ender Saraç'tan Sağlıklı Bronzlaşma Önerileri

Ender Saraç’tan Sağlıklı Bronzlaşma Önerileri

Sosyal Medyada Paylaşın

Yaz geldiğinde bronz bir tene sahip olmak arzusu ile kendimizi güneşin altına atarız. Bunu yaptığımızda cildimize zarar veren güneş ışınlarını pek de hesaba katmayız, ayrıca beyaz bir tenimiz varsa bronzlaşmaya çalışırken resmen yanıp kavruluruz. Bronz bir ten çekicidir bunu kabul ediyoruz fakat bunu belli bir zaman dilimine yayarak, sağlıklı bir şekilde yapmalıyız. Birden bire güneşin zararlı ve kavurucu etkilerine maruz kalan cildimiz aşırı derecede kuruyarak kötü bir görünüm alabilir. Bu arada cayır cayır yanan cildimizin acısı ve haşlanmış gibi duran görüntüsü de cabası. Biz de böyle bir olumsuzluğu yaşamamanız için bu yazımızda Ender Saraç bronzlaşma önerileri konusuna yer veriyoruz.

Ender Saraç’tan Bronzlaşma Önerileri

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Ender Saraç’ın sağlıklı bronzlaşmak isteyenlere bu konudaki ilk önerisi doğrudan güneş altında kalmak yerine, gölgede bronzlaşmaya çalışmaları. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşı da mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılmasının da altını çiziyor.

Ünlü uzmanın bu konuda yaptığı en önemli açıklamalardan birisi de, doğal yollarla bronzlaşmak için A vitaminin ana maddesi olan pletakaroten içeren gıdalardan yerli miktarda alınması yönünde. Bu konuda önerdiği gıdalar arasında bal kabağı, mandalina, turuncu kayısı, havuç ve kırmızı turuncu dolmalık biber bulunuyor.

Ender Saraç sağlıklı bronzlaşmak isteyenlere güneşlendikten sonra, güneşin kaybettirdiği neme karşı koruyucu ve nemlendirici bakım yapmalarını öneriyor. Bunun için bir de formül öneriyor; Aloe veralı saf bir jelin içine biraz zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağı karıştırarak vücuda sürün. Cildinizde çok aşırı bir kuruluk söz konusu ise o zaman Aloe veralı jelin içine susam yağı karıştırılarak vücuda kaybettiği nemin kazandırılabileceğini belirtiyor.

Herhangi bir nedenden dolayı güneş kremi kullanmamışsanız ve cildinizde güneş yanıkları meydana gelmişse Ender Saraç bronzlaşma kremi tarifini uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem cildinizin kızarıklığı hem de acısı geçerken, oluşabilecek güneş lekelerinin de önüne geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tüp bepanthene krem
  • Biraz organik zeytinyağı
  • 1,5 kahve kaşığı Aloe vera
  • Küçük bir kavanoz

Yapılışı ve Uygulanışı

Derince bir cam kasenin içine kremi sıkın, bunun içine az miktarda zeytinyağı ve verilen ölçüde Aloe vera ilave edin. Daha sonra bu malzemeleri tamamen kaynaşana kadar karıştırın ve cam bir kavanozda muhafaza edin. Herhangi bir güneş yanığı durumunda sadece suyla ılık bir duş alın ve ardından yanıkların bulunduğu bölgeye bu kremden sürün.

İyi bir yaz tatili geçirmek ve güzel bir şekilde bronzlaşmak isteyenler sağlıklı bronzlaşma önerileri sayesinde bunu rahatlıkla başarabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir