Ense Topuzu Modelleri

Ense Topuzu Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Ense topuzu modelleri her yaştan bayanın günlük yaşantısında, iş hayatında ve diğer özel günlerde kullanabileceği tasarımlardan oluşmaktadır. Yukarıdan yapılan topuzlar saçların ağırlık yapması nedeni ile bir süre sonra aşağı doğru inerek bozulabilmektedir. Ense topuzu ise zaten aşağıdan yapılan bir model olduğu için böyle bir risk bulunmamaktadır. Bu yüzden bayanlar için en rahat kullanılabilecek saç modellerinden birisidir. Bu tarz topuzlar kıvırcık, dalgalı ve düz olmak üzere her türlü saça uygulanabilmesi yönünden de oldukça avantajlıdır. Bayanlara asil ve modern bir görünüm kazandırması bakımından da yıllardır popülerliğini koruyan bir saç modelidir.

Ense Topuzu Modelleri

Ense topuzu sadece uzun saçlara değil orta boy ve kısa saçlara da uygulanabilen bir modeldir. Bu sayede saçları uzun olmayan bayanlarda istedikleri zaman saçlarını topuz yapma imkanı bulmaktalar. Kısa saçlı gelin adayları da ense topuzu sayesinde bu özel günlerinde çok güzel gelin başı yaptırabilirler. Ense topuzu modelleri alışık olduğumuz klasik tasarımların yanı sıra son dönemlerde havalı modellerle de dikkat çekmekte. Ensede düğüm şeklinde yapılan farklı topuz modelleri de oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip. Saç örgüleri son yıllarda çoğu topuz modelinde kullanılmaktadır. Ense topuzunda da sık sık saç örgüleri ile yapılan modellere rastlıyoruz. Bunların yanı sıra topuzun hemen üzerine takılan saç aksesuarları ile oluşturulan birçok harika model de bulunmakta.

Dikkat çeken saç modellerinden hoşlanan bayanların zevkine hitap edebilecek havalı ense topuzu modelleri sayesinde bayanlar özel davetlerde harika görünümleri ile ilgi odağı olabilirler. Doğallıktan hoşlanan bayanların tercih edebileceği sade görünümlü topuz modelleri de mevcut. Bu sezon dağınık saç trendi bayanlar arasında yaygınlaştığı için dağınık görünüm verilmiş ense topuzlarının da çok popüler olduğunu söyleyebiliriz. Krepeli ense topuzu modelleri ise çalışan bayanlar için en ideal saç tasarımları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Kahkül ve perçemle de uyum içinde kullanılan ense topuzu modelleri daha uzun yıllar saç trendleri arasında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Özel bir davete ya da toplantıya katılacağınız zaman yüz şeklinize ve kıyafetinize uyan bir topuz modeli ile bulunduğunuz mekandaki tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Sezonun en popüler ense saç topuzu modelleri hakkında fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir