Kendin Yap Videoları

Erkekler için Hediye Kartı

Erkekler için hediye kartı yapımı, özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz en anlamlı hediyeleri hazırlamakta etkili olacaktır. Babalar günü, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde sevdiklerinize aldığınız hediyelerin içerisine bu kartlardan koyabilir, ya da sadece bu kart ile özel günlerin kutlayabilirsiniz. Kendi hayal gücünüze göre değişik tasarımlarla hazırlayabileceğiniz gömlek hediye kartı yapımı aşamalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Erkekler için Hediye Kartı

Erkekler için hediye kartı hazırlarken renkli kağıtlar, beyaz A4 kağıdı ya da fon kartonu kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarım ya da elinizde bulunan malzemelere göre seçiminizi kendiniz yapabilirsiniz. Örnek çalışmada kullanılan malzemelerin listesi aşağıdaki şekildedir…

  • Mavi renkli A4 kağıdı
  • Kırmızı renkli kağıt
  • Yapıştırıcı
  • Renkli kalemler
  • Makas

Erkekler için gömlek şeklinde hediye kartı hazırlamak için ilk olarak A4 kağıdını enlemesine ortadan ikiye bölün. Böldüğünüz kağıdı da enlemesine ikiye katlayın. Sonrasında katladığınız tek tarafında kağıdın üst kısmından bir parmak genişliğinde bir şerit kesin. Kağıdın diğer kısmından da aynı genişlikte orta kısmına doğru bir kesik atın. Hem sağ, hem sol tarafından attığınız bu kesikler kağıdın orta noktasında 2 parmak genişliğinde kesiksiz yer kalacak şekilde olmalı. Kesik attığınız şeritleri parmak uçlarınız ile kesik olmayan bölgenin orta noktasına doğru katlayıp katlama yerlerini belirginleştirin. Böylece gömleğin yaka kısmını hazırlayın. Gömleğin yaka birleşim yerine kırmızı renkli kağıt ile kravat ya da papyon hazırlayın. Yaka kısmı ve hazırladığınız kravatı yapıştırıcı ile yapıştırın. Kartın yakalı kısmı önde kalacak şekilde diğer tarafı arkaya katlayın. Arka taratan uzunlamasına bir şerit kesin. Ön kısımda fazla olan kısmı bu kestiğiniz kısmın üzerine katlayın. Böylece kartınız açılıp kapanabilen bir kart olacaktır. Gömleğin ön kısmına cep ve mendil detayı yapabilirsiniz. Eğer papyon hazırladıysanız düğmeler de yerleştirebilirsiniz. Kartın daha şık olması için bir parmak kalınlığında bir şerit kesip iki ucunu kartın enine göre birbirine yapıştırın. Yapıştırma yerine bir kalp hazırlayıp sabitleyin. Şeridi kartın alt kısmına geçirin. İçine istediğiniz kelimeleri yazarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Babalar günü hediye kartı yapımı çalışmasının detaylarını Youtube kanalımdaki videomdan da izleyebilirsiniz.

Origami Gömlekli Kart * Tıklayınız

Origami Kalpli Hediye Önerisi * Tıklayınız

Anneler Günü için Hediye Kartı Yapımı * Tıklayın

Sürpriz Kart Yapımı * Tıklayın

Çek Aç Origami Kartı * Tıklayın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir