Cd'den Minyatür Masa Yapımı

Eski Cd ile Minyatür Masa Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Eski cd ile minyatür masa yapımı farklı bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzde çoğu kişi evde stres atmak için farklı hobi çalışmaları yapmaktadır. Bu çalışmalardan birisi de minyatür masa ve sandalye yapmaktır. Bu çalışmalar genelde plastik, ahşap ve karton gibi malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede birçok atık malzeme de değerlendirilmektedir. Bugün size bahsedeceğimiz projede eski bir cd ve küçük bir yoğurt kabı kullanılmış. Siz de evde cd ve yoğurt kabı kullanarak minyatür masa ve sandalyeler yapmak isterseniz, bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı deneyebilirsiniz.

Minyatür Masa ve Sandalye Yapmak için Gerekli Malzemeler

 • Eski bir cd
 • 5 tane küçük yoğurt kabı
 • Yapıştırıcı
 • Cd’nin üzerini kaplamak için desenli bir kağıt
 • Kurşun kalem
 • Makas

Uygulamayı yapmak için çocukların yediği puding ve yoğurtların küçük kaplarını kullanabilirsiniz. Cd’nin üzerini ise desenini beğendiğiniz herhangi bir kağıt ya da başka bir malzeme ile kaplayabilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel tarafı tamamen atık malzemeleri değerlendirmeye yönelik olması. Çocuğunuz varsa bu uygulamayı evde onunla birlikte yapabilirsiniz. Belki beraber daha farklı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Aşağıda uygulamanın yapılışını paylaşıyoruz.

 • Kağıdı makas yardımı ile cd’nin boyutuna uygun büyüklükte kesin. Bunun için cd’yi kaplama yapımında kullanacağınız kağıdın üzerine yerleştirin ve etrafını kurşun kalem ile çizin. Sonra da makasla keserek çıkarın.
 • Daha sonra cd’nin üzerine yapıştırıcı sürün ve kağıdı hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
 • Masanın ayağını yapmak için normal bir yapıştırıcı kullanıyorsanız cd ve plastik kabı birbirine tutturmakta zorlanabilirsiniz. Önce cd’yi ters çevirin ve buraya küçük bir kağıt yapıştırın. Bu kağıda yapıştırıcı sürüp üzerine küçük plastik kabı rahatlıkla tutturabilirsiniz.
 • Tüm bu aşamalardan sonra minyatür masa yapımı tamamlanmış oluyor. Bir süre yapışkanın kuruması için beklettikten sonra masayı düz çevirebilirsiniz.
 • Cd ile yapmış olduğunuz minyatür masanın etrafına küçük yoğurt kaplarını sıralayarak güzel bir masa-sandalye takımı oluşturabilirsiniz.

Bu kendin yap çalışması sayesinde çocuğunuzun oynayabileceği minyatür masa ve sandalye yapabilir ya da bu sevimli takımı biblo olarak da kullanabilirsiniz. Eski cd ile minyatür masa yapımı çalışmasının görsellerini www.eglenbizle.com adresinden aldık. Bu ilham verici çalışma için kendilerine teşekkür ediyoruz. Siz de evdeki birçok atık malzemeyi böyle pratik çalışmalar yaparak farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir