Eski Çoraptan Bileklik Yapımı

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Eski çoraptan bileklik yapımı bayanların çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir kendin yap çalışması. İşin içinde eski çorabı değerlendirmek de olduğundan bu uygulama aynı zamanda güzel bir geri dönüşüm projesidir. Bileklik her yaştan bayanın severek kullandığı bir aksesuardır. Takı kullanmaktan hoşlanmayanlar bile söz konusu şık bir bileklik olunca severek kullanabilirler. Çok beğenerek almış olduğumuz desenli çoraplarımızın uç kısımları yıprandığında bunları artık giyemeyeceğimiz için üzülürüz. Sizin de yıprandığı için giyemediğiniz fakat atmaya da kıyamadığınız eski çorabınız varsa bunu kendiniz için güzel bir bileklik yaparak tekrar kullanmanız mümkün. Bu uygulamada bileklik yapımındaki zor teknikler olmadığı için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Çorap, ayak ve bileği saran esnek kumaşlardan yapıldığından biraz kesilip, şekillendirildiği zaman çok kullanışlı bir bilekliğe dönüşebilir. Siz de kendinize veya sevdiklerinize güzel bir bileklik yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve çoraptan bileklik yapımının tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çoraptan Bileklik Nasıl Yapılır

Çoraptan Bileklik Yapımı Malzemeleri

  • Kullanmadığınız bir çorap
  • Makas
  • Dikiş iğnesi
  • Çorabın rengine uygun bir ip

Çoraptan Nasıl Bileklik Yapılır

  • Kolay bileklik yapımı için ilk önce çorabın ayak kısmı ile yukarıdaki lastikli yerini makas yardımı ile güzelce kesin.
  • İnce bir bileklik yapmak isterseniz elinizde kalan çorap parçasını makas ise biraz daha kesebilirsiniz.
  • Gerekli ayarlamayı yaptıktan sonra elinizdeki çorap parçasını ters çevirin.
  • Her iki tarafı da eşit şekilde içe doğru kıvırın ve iğne iplik ile dikin.
  • Çorabı düzüne çevirdikten sonra çift katlı ve güzel bir bileklik yapmış olacaksınız.

Tüm bu aşamaların ardından bilekliği kolunuza takıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilekliği daha şık bir hale getirmek isterseniz üzerine boncuk ya da pul gibi süs aksesuarları dikebilirsiniz. Çocukların çorapları ayak kısmından daha çabuk yıprandığı için onların sevimli desenlere sahip çoraplarını kullanarak bileklerini süsleyecek güzel bileklikler yaparak onları mutlu edebilirsiniz.

Çoraptan bileklik yapma fikri hoşunuza gitti ise yapım aşamasında işinizi kolaylaştırmak adına aşağıda çoraptan bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Spor giyimden hoşlanan bayanlar bu yöntemi kullanarak tarzlarına uygun kalın bileklikler yaparak, şıklıklarını tamamlayacak güzel bir aksesuara sahip olabilirler.

Pet Şişeden Bileklik Yapımı * Tıklayınız

Eski Çoraptan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım
Eski Çoraptan Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir