Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Esmer tene yakışan saç renkleri üzerinde özenle durulması gereken bir konudur. Etrafımıza baktığımızda çoğu bayanın saç renginin kendisine yakışmadığını görebiliriz. Bunun nedeni bayanların sezonun favori saç modellerini uygularken, cilt renklerini dikkate almamalarıdır. Ciltle uyumlu olmayan bir saç rengi bayanda oldukça yapay durur ve saçlar ne kadar bakımlı olsa da arzu edilen etki sağlanamaz. Esmer ten ciltteki problemleri göstermemesi bakımından oldukça avantajlıdır. Görünümü ile dikkat çeken bu tene her saç rengi yakışmaz. Yazımızda esmer tenli bayanlara hangi saç renklerinin yakıştığı hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Esmer Tenli Bayanlara Hangi Saç Renkleri Yakışır

Esmer tenli bayanlara hangi saç renkleri yakışır sorusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Bu konuda farklı görüşler olsa da, en ideali koyu renklerdir. Kumral, küllü tonlar ve kahve tonları arasından bir tercih yapmak uygun olabilir. Kahve ve kumral saç renkleri esmer tenli bayanları daha doğal ve çekici göstermektedir. Bakımlı ve siyah saçlar ise koyu tende harika durur.

Esmer tene yapay bir görüntü kattığı için turuncu-bakır tavsiye etmediğimiz bir renk. Kızıl saç kullanmak isteyen esmer tenli bayanlara önerimiz ateş kızılı olacaktır. Ateş kızılı saçlar, koyu renk tende tüm güzelliği ile açığa çıkmakta ve bayanlara daha havalı bir görünüm kazandırmaktadır. Turuncu-bakır gibi karamel saç rengi de tavsiye etmediğimiz renkler arasında.

Esmer Tenli Bayanlar Saçlarını Sarıya Boyatabilir Mi

Halk arasında esmer tenli bayanlara sarı saçın yakışmadığı görüşü mevcut. Aslında koyu tenli bayanlarda da sarı saç güzel durabilir. Burada önemli olan sarının uygun tonunu tercih etmek. Altın sarısı, koyu sarı ve platin tercih edildiğinde hoş durmaz fakat küllü sarı, papatya sarısı ve küllü koyu sarı tercih edilebilir. Sarı saç kullanmak isteyen esmer tenli bayanlar bu uyarıya dikkate alarak isabetli bir seçim yapabilirler.

Farklılıktan hoşlanan esmer tenli bayanlar gri saçlarla arzu ettikleri etkiyi elde edebilirler. Son yıllarda hızla yayılan gri saç trendi, koyu tenli bayanları daha genç ve enerjik göstermekte oldukça etkili.

Esmer tenli bayanlarda saç rengi seçimi konusunda bazı tüyoları bu yazımızda paylaştık. Saç rengi seçerken göz rengi ve kullanılan saç modeli de önemlidir. Ten rengi ile birlikte bu detayları da göz önünde bulundurarak en uygun saç rengine karar verilebilir. Bu konuda en ideali saç rengine yakın tonlara yönelmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir