Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Sosyal Medyada Paylaşın

Esmerler nasıl makyaj yapmalı sorusunun cevabını öğrendikten sonra esmer olmanın avantajını daha iyi kullanabilirsiniz. Esmer bir ten, doğru makyaj teknikleri ve uygun ürünler kullanıldığında bayanların daha güzel ve çekici görünmesini sağlayabilir. Koyu bir ten ve koyu renk saçlar esmer insanların ortak özelliğidir. Son yıllarda beyaz tenli ve açık renk saçları olan bayanlar bile tenlerini bronzlaştırıp, koyu renk saçlar kullanmayı tercih etmektedir. Beyaz bir ten yüzdeki tüm kusurları ortaya çıkarırken, esmer ten çoğunlukla daha kusursuz ve pürüzsüz görünümü ile dikkat çeker. Esmer bir bayansanız bu avantajı kullanarak kusursuz makyaj yapabilirsiniz. Esmer bayanlar için makyaj tüyolarını bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde paylaşıyoruz.

Esmerler Nasıl Yüz Makyajı Yapmalı

Yüz makyajı fondöten, pudra, kapatıcı ve aydınlatıcı gibi makyaj ürünleri kullanarak makyaj için zemin hazırlama aşamasıdır. Cilt renginize uygun bir fondöten kullanarak yüzünüzdeki pürüzleri gizleyebilirsiniz. Eğer yağlı bir cilt yapınız varsa yağ içermeyen fondötenleri tercih etmelisiniz. Fondöten alırken bunu bileğinizin iç kısmına sürerek cilt renginizle uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Fondöten cildin hava almasına engel olan bir makyaj malzemesi olduğu için onun yerine pudra kullanabilirsiniz. Cildi bu şekilde makyaja hazırladıktan sonra allık uygulamasına geçebilirsiniz. Esmer tenli bayanlar kırmızı ve şeftali tonlarındaki allıkları kullanarak güzel bir yüz makyajı yapabilirler. Esmer tenin cazibesini ön plana çıkarmak isteyenler bronz allık da tercih edebilirler.

Esmerler Nasıl Göz Makyajı Yapmalı

Esmer bayanlar göz makyajı yaparken koyu kaşlarının ve dolgun görünen kirpiklerinin avantajını kullanabilirler. Koyu renk kaş kalemi ile kaşları belirginleştirip, iki kat rimel ve koyu renk eyeliner ile bakışlarınızı daha çekici bir hale getirebilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkarmak isterseniz koyu renk far kullanabilirsiniz. Bunun dışında kahve ve altın tonları da esmer bayanların göz makyajında kullanabilecekleri far renkleri arasındadır. Gündüz makyajı için de pembe ve açık mor tonlarında far tercih edilebilir. Gece özel bir davete katılacağınız zaman metalik far da kullanmanız mümkün.

Esmerler Nasıl Dudak Makyajı Yapmalı

Esmer bayanlara en çok yakışan ruj renkleri arasında kırmızı ve bordo ilk sırada yer alır. Bu renkler gece makyajı için uygun olacağından gündüz için nude tonlarındaki rujlar uygun olacaktır. Toprak tonlarında rujlar da esmer tenin güzelliğini ortaya çıkarmakta son derece etkilidir. Seçeceğiniz rujun rengi teninizle uyumlu olduğu kadar göz makyajınıza da uygun olmalıdır. Mat rujlar esmer bayanlara yakıştığı için tercihinizi bu tarz ürünlerden yana yapabilirsiniz.

Bu yazımızda esmer bayanlar için makyaj tüyoları paylaştık. Siz de esmer teninize uygun bir makyaj yapmak isterseniz bu püf noktaları işinize yarayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir