Avokado Maskesinin Faydaları

Ev Yapımı Avokado Maskesinin Faydaları

Sosyal Medyada Paylaşın

Ev yapımı avokado maskesi, doğal bakıma önem veren birçok bayanın kullandığı bir cilt bakım maskesidir. Avokado diğer meyvelere göre daha pahalı olsa da, cilde sağladığı faydalar bakımından kozmetik ürünlerden çok daha ucuza geldiğini söyleyebiliriz. Ev yapımı maskeler hem hesaplı, hem de kolay yapıldığı için bayanların güzelliğine önemli katkı sağlamaktadır. Bu yazımızda sizlerle avokado maskesinin faydaları ve sivilceler için avokado maskesi hazırlanışını paylaşacağız.

Avokado Maskesinin Faydaları

 • Avokado maskesi her cilt tipine uygun bir doğal bakım ürünüdür.
 • Kuru cildi nemlendirip, yumuşacık olmasını sağlar.
 • Yağlı ciltlerdeki yağ dengesini sağlayarak, yağlanmayı geciktirir.
 • Normal ciltler için doğal nemlendirici işlevi görür.
 • Sivilceli cildin kendini toparlamasına yardımcı olur. Avokado maskesini düzenli olarak uygularsanız sivilce oluşmasının önüne geçebilirsiniz.
 • Kırışıklık oluşumunu önleyerek, cildin yaşlanmasını geciktirir.
 • Güneş ışınlarının ciltte oluştırduğu yıpratıcı etkinin giderilmesine yardımcı olur.
 • Ciltte oluşturduğu peeling etkisi ile daha derinlemesine bir temizlik sağlar.

Avokado maskesinin cilde faydaları konusunda gerekli bilgileri paylaştıktan sonra, şimdi sıra geldi cilt tipinize göre uygulayabileceğiniz ev yapımı avokado maskesi tarifleri ve bunların nasıl yapacağınıza. Cildinize bakın ve neye ihtiyacı olduğunu tespit ettikten sonra, sizin için en uygun olan avokado maskesini yapmaya başlayın.

Sivilceler İçin Ballı Avokado Maskesi Nasıl Yapılır

En sık rastlanan cilt problemlerinden olan sivilcelerin önlenmesinde ve mevcut sivilcelerin iyileşmesinde etkili olan bir maske tarifini de sizlerle paylaşıyoruz. Bu maskeyi yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki sivilceler için de uygulayabilirsiniz.

Sivilceler için Ballı Avokado Maskesi Malzemeleri

 • 1 yemek kaşığı organik bal
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • 2 yemek kaşığı avokado

Sivilceler için Ballı Avokado Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk önce avokadoyu bir çatalla ezerek püre yapın. Bunun içine bal ve tarçını katarak, maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan 10 dakika sonra, bol ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Haftada bir ya da iki kere bu maskeyi düzenli olarak uygulayarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Bu yazımızda sizlerle avokado maskesinin faydalarını ve sivilceler için avokado maskesi tarifini paylaştık. Daha sağlıklı, daha genç ve daha pürüzsüz bir cilt için siz de bu maskeyi deneyebilirsiniz. İsterseniz cildinizin ihtiyacına ve yapısına göre farklı avokado maskesi çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir