Eva ile Kolay Çiçek Yapımı

Eva ile Kolay Çiçek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Eva ile kolay çiçek yapımı pratik bir el işi çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Son dönemlerde eva ile yapılan dekorarif süslerin kullanımı yaygınlaştığı için birçok bayan evde eva tasarım yapmaktadır. Bu işi hobi olarak yapanların yanı sıra bunu ek iş olarak yapan kişi sayısı da oldukça fazladır. Biz de bugün eva tasarıma yeni başlayanların işini kolaylaştıracak pratik bir çalışma yaptık. Eva ile yapacağınız dekor ürünlerinde çiçek kullanmak isterseniz sizlerle paylaşacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz. Eva kağıdından çiçek yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Kolay Çiçek Nasıl Yapılır

Eva ile Kolay Çiçek Malzemeleri

 • İstediğiniz renkte eva
 • Bir tane cd ( çizim yapmak için )
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Eva ile Kolay Çiçek Yapımı

Eva ile çiçek yapmak oldukça kolaydır. Çiçeği yapmak için istediğiniz renkte eva kullanabilirsiniz. Biz pembe renkte simli eva kağıdı kullandık. Siz farklı bir renkte tercih edebilirsiniz. Şimdi gelelim çiçeğin nasıl yapılacağına.

 • İlk olarak eva kağıdının arkasını çevirin ve buraya cd’yi yerleştirin. Daha sonra kalem ile etrafından geçerek çizin.
 • Bu şekilde eva kağıdının üzerinde cd’nin boyunda bir yuvarlak olacak. Bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Sonraki aşamada bu yuvarlak parçanın ortasından dışına doğru makas ile spiral şeklinde kesin.
 • Elinizde kıvrık bir eva şeridi olacak. Bunu içten dışa doğru sıkı bir şekilde sarın.
 • Hepsini sardıktan sonra katlarını hafifçe açtırarak çiçek şeklinin belirginleşmesini sağlayın.
 • Son olarak alt tarafından yapıştırarak çiçek yapımını tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra eva ile kolay çiçek yapımı tamamlanmış oluyor. Yapmış olduğunuz bu güzel çiçeği ahşap bir çubuğa takarak ya da bizim yaptığımız gibi eski bir cd’ye yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bu pratik yöntem sayesinde evde çok güzel yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Farklı renklerde eva ile yapacağınız çiçeklere bir sap takarak bunları vazoya koyabilirsiniz. Böyle şık bir vazo salonunuzda hoş bir görüntü oluşturacaktır. Bu çiçekleri evde resim çerçevesi ve ayna çerçevesi süslemek için de kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva yerine keçe ya da kağıt ile de yapmanız mümkün. İsterseniz çiçeğin ortasına uygun boyutta parlak bir taş yapıştırarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda örnek bir görsel paylaşıyoruz.

Eva ile Mutfak Süsü Yapımı * Tıklayınız

Eva ile Kolay Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Kolay Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir