Eva Kağıdından Emojili Kitap Ayracı Yapımı

Eva Kağıdından Emojili Kitap Ayracı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Eva kağıdından emojili kitap ayracı yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için bunu çocuklar bile hiç zorlanmadan yapabilirler. Kitap okumayı seviyorsanız böyle bir kitap ayracını severek kullanabilirsiniz. Çocuğunuza kitap okumayı sevdirmek için de ona böyle sevimli bir ayraç yapmayı deneyebilirsiniz. Hatta bu çalışmayı birlikte yaparak evde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse emojili kitap ayracı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşaması hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 2 farklı renkte eva kağıdı
 • Kalem
 • Yuvarlak bir obje ( emojiyi çizmek için. )
 • Yapıştırıcı
 • Makas

Emojiler normalde sarı renkli olsa da siz kendi zevkinize uygun başka renkler de kullanabilirsiniz. Biz farklı bir çalışma olması için pembe ve mavi eva kağıdı kullandık.

Eva Kağıdı ile Nasıl Emojili Kitap Ayracı Yapılır?

Kitap ayracı genelde uzun bir parça halinde yapılsa da günümüzde farklı kitap ayracı modelleri de bulunmaktadır. Biz de farklı bir tasarım olması için kitap ayracını emoji şeklinde yapmaya karar verdik. Bu şekilde ortaya küçük ve güzel bir kitap ayracı çıktı. Bildiğiniz gibi emojiler gülen, ağlayan, sevgi dolu, kızgın ve üzgün gibi farklı ifadeler içerirler. Biz eva kağıdından kitap ayracı yapmak için kalpleri kullanmaya karar verdik. Siz farklı bir ifade de kullanabilirsiniz. Eva kağıdından emojili kitap ayracı yapımı için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • Eva kağıdını ters çevirin ve bunun üzerine yuvarlak objeyi güzelce yerleştirin. Daha sonra kalem ile etrafından geçerek çizimi yapın.
 • Sonraki aşamada çizdiğiniz bu yuvarlak parçayı makas ile keserek çıkarın.
 • Bu şekilde emojiyi yaptıktan sonra sıra geldi ifadeyi yapmaya.
 • Diğer eva kağıdına iki tane aynı boyda küçük kalp çizin. Bunları da makas ile keserek çıkarın.
 • Son olarak kalplerin arka tarafına yapıştırıcı sürün ve kalpleri göz olarak emojinin üst tarafına yapıştırın. Yapışkanın daha iyi tutması için üzerine biraz ağırlık koyup bir süre bu şekilde bekletin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra emojinin alt tarafına makas ile enlemesine bir kesik yapın. Burayı kitap yaprağına takarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel emojili kitap ayracı yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı eva kağıdı yerine fon kartonu ya da keçe ile de yapmanız mümkün. Sevdikleriniz için de evde böyle güzel kitap ayraçları yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Paylaştığımız görselden ilham alarak siz de kolay bir şekilde kitap ayracı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir