Evadan Kulaklık Kabı Yapımı

Evadan Kulaklık Kabı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evadan kulaklık kabı yapımı çalışması ile her zaman ihtiyaç duyduğunuz kulaklıklarınızı zarar görmeden rahatça taşıyabilirsiniz. İstediğiniz renklerde ve istediğiniz şekillerde hazırlayabileceğiniz bu kulaklık kaplarına isterseniz anahtarlık ucu takıp daha kolay kullanabilirsiniz. Kulaklıklarınızı zarar görmeden çanta içinde taşımak ve ihtiyacınız olduğu her zaman kolay bir şekilde kullanmak için bu çalışmayı siz de yapabilirsiniz.

Evadan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır

Evadan kulaklık kabı yapmak için istediğiniz figürleri kullanabilirsiniz. Çok sevdiğiniz emojileri, sevdiğiniz pasta türlerini, meyve çeşitlerini ya da sevimli hayvan dostlarımızı kulaklık yapmak için figür olarak kullanabilirsiniz. Örnek çalışmada biz gülen bir yüz kullandık. Siz de sevdiğiniz bir deseni renklendirip aynı çalışmayı yapabilirsiniz.

Evadan Kulaklık Kabı Malzemeleri

  • İstediğiniz renklerde eva kağıtları
  • Makas
  • Renkli kalemler
  • Anahtarlık aparatı
  • Silikon tabancası
  • Çizim için kürdan

Evadan Kulaklık Kabı Yapımı

Evadan kulaklık kabı yapmak için ilk olarak çizim yapacağınız kalıbı evanın üzerine koyun. Bir kürdan ya da evanın renginde bir kalem ile kalıbın çevresinden iz çıkarın. Ardından dikkatli bir şekilde kalıbı evadan çıkarın. Gülen yüzü ortadan ikiye katlayın ve ağız kısmı için belirli aralıklar ile iki küçük çizik açın. Bu çiziklerden kesip bir ağız alanı oluşturun. Sonrasında renkli kalemler ile gülen yüzün gözlerini çizip içini doldurun. Ardından ağız kısmını kırmızı kalem ile çizin. Silikon tabancasını ısıtın. İlk sade olan tabanın bir kısmına şerit şeklinde silikon sıkın. Üzerine diğer parçayı kapatın. Bu şekilde yüz şeklinin etrafına parça parça silikon sıkıp parçaları birleştirin.

Hazır olan evadan kulaklık kabı için anahtarlık aparatı takmak için bir kürdan ile küçük bir delik açın. Bu deliği hafif genişletin ve aparatı buradan geçirin. İşte, yepyeni bir kulaklık kalıbınız oldu… Kabı kullanmak için ağız kısmından kulaklığınızı kap içine yerleştirebilirsiniz.

Eva ile kulaklık kabı yapımı çalışmasında gülen yüz yerine isterseniz başka bir figür de kullanabilirsiniz. Ancak bu farklı figürü kullanırken belirli bir yerinden derin bir çizik şeklinde kulaklık koyma yeri hazırlamanız gerekecek. Bunu mutlaka göz önünde bulundurup kulaklık kabınızı oluşturabilirsiniz. Çalışmanın detayları için aşağıda resimli anlatım ve videolu anlatım çalışmalarını sizlerle paylaştık…

Evadan Kulaklık Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Evadan Kulaklık Kabı Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir