Evadan Orjinal Fiyonk Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evadan orjinal fiyonk yapımı ile birbirinden hoş sevimli fiyonklar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığını bu fiyonkları el işi çalışmalarınızda süsleme için kullanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz fiyonkun büyüklüğüne göre keseceğiniz kare bir parça ile hazırlanan orjinal fiyonkları, isterseniz boncuklar ile süsleyip daha şık bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz.

Evadan Orjinal Fiyonk Yapımı

Eva ile fiyonk yapımı için ilk olarak kare şeklinde bir parça kesin. Kestiğiniz bu parçanın dört kenarından içeri doğru 45 derecelik açı ile derin çeltikler atın. Fiyonkun orta kısmını yapmak istediğiniz kalınlığa göre çeltikleri atmaya dikkat edin. Fiyonkun orta kısmını yapacağınız parçayı kesin. Kenarlarında bulunan üçgen fazlalıkları çıkarın. Ardından bu parçanın kalınlığına denk gelecek şekilde karşıdan iki uzunlamasına şerit kesin. Burada şeritlerin çok içe doğru girmemesine yerinden kopmamasına dikkat edin. Ardından kestiğiniz ortadaki şeriti yerinden çıkarın. Böylelikle yukarıda fiyonk orta kısmı için bıraktığınız parçanın izdüşümü şeklinde karşı tarafta bir boşluk oluşacak.

Kestiğiniz parçanın uzun dört kenarını fiyonk ortasında birleştirin. Bunun için sıcak silikon kullanabilirsiniz. Parçaları yapıştırdıktan sonra hem yapışma alanını gizlemek hem de sağlamlaştırmak için yukarıdaki parçayı üzerine kapatın. Fiyonk arka kısmına silikon ile sabitleyin. Arka kısımdan fazlalık parçaları kesin. Fiyonkun aşağıdan sarkan kısımlarına makas ile şekil verin. İşte orjinal fiyonkunuz hazır bile…

Evadan fiyonk yapımı ile elde ettiğiniz şirin fiyonkları, toka yapımı, taç süsleme, ya da yaptığınız diğer el işi çalışmalarını süslemek için kullanabilirsiniz. Son derece basit bir şekilde hazırlanan bu çalışmanın detaylarını aşağıdaki resimli anlatımda bulabilirsiniz.

Evadan Orjinal Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım
Evadan Orjinal Fiyonk Yapımı Resimli Anlatım

Resimli anlatımını verdiğimiz orjinal fiyonk yapımını isterseniz kanalımızdaki videodan da izleyebilir, daha detaylı olarak göz atabilirsiniz. Hazırladığınız fiyonkları isterseniz büyük boyutlu yapıp kapı ya da duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için fiyonku biraz büyük kare parçadan yapabilirsiniz. Hazırladığınız fiyonkun orta kısmına bir kaç tane inci boncuk yapıştırabilirsiniz. Arka kısmından tül sabitleyip aşağısından sarkan küçük süsler yaparak çok şirin bir duvar ya da kapı süsü hazırlayabilirsiniz. Fikir bizden, uygulaması sizden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir