Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı

Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evadan şapka anahtarlık yapımı ile çok hoş spor şapka şeklinde bir anahtarlık hazırlayabilirsiniz. Yapım aşaması son derece kolay olan bu çalışma ile elde ettiğiniz minik şapkaları isterseniz çantalarınıza süs olarak da kullanabilirsiniz. Boyutunu biraz büyülterek çocukların oyuncak bebekleri için de aynı teknik ile spor şapka hazırlayabilirsiniz. İster oyuncak, ister anahtarlık, ister çanta süsü olarak kullanabileceğiniz bu mini şapkaların yapımı hakkında detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı

Eva ile şapka anahtarlık yapmak için simli, desenli ya da düz eva kağıdı kullanabilirsiniz. Şapkayı kullanacağınız yere göre bu seçimi yapabilirsiniz. Şapkayı oluşturmak için üçgenlerden meydana gelen bir kalıp parçasına ihtiyacınız olacak. Bu parçayı yine kendi istediğiniz boyuta göre ayarlayabilirsiniz. Şablon, yan yana 6 adet uzun üçgen ve küçük bir parça yapıştırma yerlerinden oluşmaktadır. Şablonun alt kısmında şerit şeklinde bir kalınlık bırakmanız gerekir. Üçgen şeklinde kalıp dışında bir de şapkanın ön tarafı için yuvarlağımsı bir parça hazırlamanız gerekir.

Evadan Şapka Anahtarlık Malzemeleri

  • İstediğiniz renk ya da desende eva kağıdı
  • Şablonlar
  • Makas
  • Kalem
  • Sıcak silikon ya da güçlü yapıştırıcı
  • Anahtarlık aparatı
  • Kurdele
  • Boncuk ya da kurdele

Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı

İlk olarak kalem yardımı ile şapka şablonunu eva üzerine çizin. Ardından şablonu makas ile kesip çıkarın. Şablonu taç yapar gibi yuvarlak şekilde katlayıp ucundan yapıştırın. Yapıştırdığınız yer arkaya gelecek şekilde şapkayı kendinize doğru çevirin. Yandaki iki üçgenin ucunu birbirine denk gelecek şekilde yapıştırın. Bu yapıştırdığınız yere denk gelecek şekilde diğer dört kenarı daha birleştirin. Üst kısmının güzel görünmesi için bir boncuk ya da pul yapıştırabilirsiniz. Sonrasında şapkanın ön kısmı için hazırladığınız parçanın etrafından silikon ile geçin. Parçayı buraya yapıştırın.

Anahtarlık aparatını küçük kurdele içinden geçirin. Kurdeleyi ikiye katlayıp şapkanın arka kısmına yapıştırın. Eğer anahtarlık olarak kullanmak istemezseniz, bu aşamayı uygulamanıza gerek yok. Evadan şapka anahtarlık yapımı resimli anlatım ile bu çalışmanın detaylarını daha iyi görebilirsiniz. İsterseniz evadan şapka anahtarlık yapımının detaylarını videolu anlatım olarak da inceleyebilirsiniz.

Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Evadan Şapka Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir