Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcısı Yapımı

Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcısı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde doğal çamaşır yumuşatıcısı yapımı ile kendi yumuşatıcınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Doğal ürünleri seven, kimyasallarda uzak durmak isteyen bayanların büyük kısmı bu soruya evet cevabını verecektir. Sizde bu evet, cevabını verenlerdenseniz, gelin birlikte adım adım evde doğal çamaşır yumuşatıcı yapımının detaylarını inceleyelim.

Evde Doğal Çamaşır Yumuşatıcısı Nasıl Yapılır?

Evde doğal malzemeler ile çamaşır yumuşatıcısı yapmak çok kolaydır. Piyasada farklı boyut, renk ve kokularda hazır çamaşır yumuşatıcısı satılıyor. Bu yumuşatıcılar deterjan ile birlikte kullanılarak çamaşırların daha güzel görünmesini sağlar. Uzun süre güzel kokulu çamaşırlar için her yıkamada deterjan ile birlikte yumuşatıcı da kullanmanızı öneririz. Severek aldığınız giyim ürünlerinizin dokularında bozulma olmadan daha uzun süre kullanabilmeniz için düzenli olarak her yıkamada yumuşatıcı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu genel bilgilerin ardından şimdi evde doğal çamaşır yumuşatıcısı yapımı detaylarına geçebiliriz.

Malzemeler

  • 2 bardak su yaklaşık 500 ml
  • 1 bardak beyaz sirke yaklaşık 250 ml
  • 1/3 bardak karbonat yaklaşık 66 gram
  • Kendi tercihinize göre, 6 damla bitki özü yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Evde çamaşır yumuşatıcısı yapımı için ilk olarak su ile sirkeyi bir kap içinde karıştırın. Sıvı malzemeler birbirine karıştıktan sonra azar azar karbonatı ekleyin. Karbonatı eklerken köpürmesini engellemek için çok yavaş ekleme yapın. Karbonatın tamamını döktükten sonra istediğiniz kokudan ekleyebilirsiniz. Malzemeler homojen kıvam alana kadar karıştırın. Hazır olan doğal yumuşatıcıyı temiz bir şampuan kutusu ya da yumuşatıcı kutusuna koyup kapağını kapatın. Bu şekilde çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklayabilirsiniz.

Doğal çamaşır yumuşatıcıyı hazır yumuşatıcılar gibi kullanabilirsiniz. Aynı miktarda, aynı şekilde makine gözüne koyup yıkama yapabilirsiniz. Yumuşatıcıyı kullanmadan önce malzemelerin karışması için çalkayıp daha sonra yumuşatıcı gözüne eklenmesi gerekir. Koku olarak istediğiniz bir bitki özü yağını kullanabilirsiniz. Size ağır gelmeyen rahatsızlık vermeyecek bir koku kullanmanızı tavsiye ederiz. Ev yapımı doğal çamaşır yumuşatıcısı ile birlikte yine ev yapımı bir yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Böylelikle çamaşırlarınızı tamamen doğal malzemeler ile temizleyip kullanabilirsiniz. Evde çamaşır deterjanı yapımı için sitemizde yer alan “Evde Doğal Çamaşır Deterjanı Yapımı” konumuzdan detaylara göz atabilir, siz de evinizde uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir