Evde Doğal Yöntemler ile Saç Boyası Çıkarma

Evde Doğal Yöntemler ile Saç Boyası Çıkarma

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde doğal yöntemler ile saç boyası çıkarma yöntemleri, saçlarının sağlıklarından bir şey kaybetmeden doğal rengine döndürmek isteyenler için ideal yöntemlerdir. Genelde kuaförlerde ya da evde kimyasal içerikli maddeler kullanılarak saç boyasının akıtılması şeklinde uygulanan bu yöntem, her evde bulunan doğal malzemeler ile de basit şekilde uygulanabilir. Sizler için araştırmasını yaptığımız bu yöntemlerden istediğiniz her hangi birini uygulayarak saçlarınızdaki boyalardan kurtulabilir, doğal rengine kavuşabilirsiniz.

Karbonat ile Saç Boyası Çıkarma

Leke çıkarmakta usta olan karbonat, saç boyası çıkarmak için de etkilidir. Saçtaki boyaların çıkarılması için karbonattan yararlanmak isteyenler bir miktar karbonatı şampuanlarına karıştırıp bu şekilde saçlarını yıkayabilir. Karbonat yönteminde saçlar hemen eski rengine dönmez. Eğer ilk yıkamada saçlarınızın renginde değişme olmadıysa ya da istediğiniz şekilde boyalar çıkmadıysa, ertesi gün aynı şekilde bir uygulama daha yapmanız gerekir.

Sirke ile Saç Boyası Çıkarma

Sirke ile saç boyası çıkarma işlemi için beyaz sirke kullanılması gerekir. Beyaz sirke, diğer sirkelere göre daha az asit özelliğine sahiptir. Bu da saç diplerine zarar vermeden boyaların çıkmasını sağlar. Sirke ile saç boyası çıkarmak için şampuanınız ile aynı miktarda beyaz sirkeyi karıştırın. Bu karışım ile saçlarınızı yıkayın. İlk yıkamada etkisini göremezseniz diğer yöntemleri de deneyebilir, etkili olan doğal madde ile saçlarınızdaki boyayı akıtabilirsiniz.

C Vitamini ile Saç Boyası Çıkarma

Koyu bir renge saçlarını boyayan ve daha sonra doğal renklerine döndürmek isteyenler için C vitamini ile saç boyası çıkarma yöntemi idealdir. C vitamini ile saç boyasını çıkarmak, yeni boyanan saçlarda etkilidir. Boyamadan sonraki 2 gün içinde uygulandığında sonuç alınabilen bu yöntem için 1-2 adet C vitamini kapsülü kullanmak yeterlidir. Bir havan içinde bu vitaminleri kırıp şampuana eklediğinizde her yıkamada boyanın aktığını görebilirsiniz.

Evde doğal yöntemler ile saç boyası çıkarma yöntemleri kişinin kendi kendine uygulayabileceği basit yöntemlerdir. Bu basit yöntemlerden istediğiniz her hangi birini seçerek memnun kalmadığınız saç renginden kurtulabilirsiniz. Eğer evde uyguladığınız bu yöntemler ile saç renginde değişiklik oluşmadıysa, bir uzmandan yardım alarak saç boyası akıtma yöntemi ile doğal saç renginize geri kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir