Evadan Pop İt Yapımı

Evde Eva Kullanarak Orjinal Pop İt Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde pop it yapımı ile çocukların çok sevdiği bu oyuncağı daha ekonomik olarak elde edebilirsiniz. Yapım aşamaları son derece kolay olan bu çalışma ile hazır satılan tüm pop itlerden yapabilirsiniz. Her evde bulunabilecek malzemeler ve kolay teknikler ile evde pop it yapımının detaylarına gelin birlikte bakalım…

Evde Pop İt Yapımı

Evde pop it yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Kağıt, karton, pet şişe gibi malzemeler ile hazırlanan pop itler ses çıkarma bakımından orjinaline benzese bile yapı olarak çok da fazla pop it olduğu söylenilemez. Evde orjinaline en yakın pop iti hazırlamak için kullanılması gereken malzeme evadır. Pek çok geri dönüşüm ve kendin yap çalışmasında da kullanılan bu malzeme, pop it yapımında kullanıldığında tamamen orjinaline benzer oyuncaklar elde edilebilir. İstediğiniz modelde evde pop it hazırlamak için aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz yeterli.

Eva ile Pop İt Yapmak için Malzemeler

 • Renkli, desenli ya da beyaz kağıt
 • Karton
 • Eva
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Bant
 • Sıcak silikon
 • Renkli kalemler
 • Meşe ya da yuvarlak büyük boncuk
 • Yuvarlak cismin boyutunda çember
 • Saç şekillendirici ya da ütü

Eva ile Pop İt Yapımı

Eva ile pop it yapmak için ilk olarak hazırlamak istediğiniz pop itin şablonunu çıkarın. Örnek çalışmada dondurma pop it yapıldığı için ilk olarak dondurma şeklinde bir kağıt ile kalıp çıkardım. Daha sonra bu kalıp ile orta kalınlıkta karton üzerine iki adet dondurma şekli çizdim. Orta kısımlarına iki adet delik açtım. Daha fazla pop it olmasını isterseniz daha büyük bir dondurma hazırlayıp delik sayısını arttırabilirsiniz. Genel şablonu kestikten sonra yuvarlak kısımları çıkarmak için deliklerin ortasına denk gelecek şekilde dondurmayı ikiye kestim. İki yarımda bulunan yuvarlak delik kısımları makas ile keserek çıkardım. Daha sonra yeniden dondurmanın iki kısmını birbirine bant ile yapıştırdım.

Dondurmayı renklendirmek için beyaz bir kağıt üzerine şablonu çizin. Renkli kalemler ile istediğiniz yerleri istediğiniz şekilde renklendirin. Kağıt üzerindeki renklerin daha canlı olması için hiç bir yerinde boşluk kalmayacak şekilde koli bandı ile bantlayın. Ardından şablonu ve ortasındaki delik kısımları kesin. Yapıştırıcı ile dondurmaların üzerine yapıştırın.

Pop it kısmı için yuvarlakların büyüklüğüne göre kare şeklinde evalar kesin. Pop it şeklini vermek için bir meşe ya da yuvarlak sert bir cisimden yararlanın. Bu cismin çapı kadar çapı olan bir başka daire şeklindeki cisim temin edin. Bunun için bitmiş bant aparatları ya da parfüm şişelerinin kapaklarını kullanabilirsiniz.

Evaya pop it şekli vermek için saç düzleştiriciyi 200 derecede ısıtın. Tamamen ısındıktan sonra evanın üzerine 1-2 saniye bastırın. Sonrasında vakit kaybetmeden evayı yuvarlak meşe üzerine yerleştirin. Bastırmak için parfüm kapağını kullanın. Isı ile yumuşayıp incelen eva bu şekilde yuvarlak bir tümsek halini alacaktır. Bu şeklin kenarlarındaki fazla kısmı keserek alın.

Kartonların ortalarındaki delik kısımlara sıcak silikon ile tümsek şeklindeki evaları yapıştırın. Diğer kartonu da aynı renkli kısmı dışa bakacak şekilde silikon ile yapıştırın. Eğer evinizde silikon yok ise bunun yerine güçlü bir yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. En son olarak dondurma pop itin kenarına ince şerit şeklinde eva kaplaması yapın.

Hazırladığınız evadan pop it oyuncağını çocuğunuz güven ile oynayabilir. İsterseniz daha fazla pop it ile bu çalışmayı yapabilir, hazır satılan pop itlerin aynısını eva ile kendiniz yapabilirsiniz. Çalışmanın detayları için Youtube kanalımdaki videoma göz atabilirsiniz.

Mini Pop İt Yapımı * Tıklayın

Kağıttan Pop İt Yapımı * Tıklayın

Kolay Pop İt Yapımı * Tıklayın

Ücretsiz Abone Ol * Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir