Evde Dövme Yapımı
Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Evde Geçici Dövme Yapımı

Evde geçici dövme yapımı çalışması ile kendi dövmeniz ile kendiniz hazırlayabilirsiniz. Evde geçici dövme yapmak için farklı çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi olan göz kalemi ile dövme yapımı çalışmasının detaylarını yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz. Siz de kendinize ya da sevdiklerinize bu yöntem ile harika dövmeler yapabilirsiniz.

Evde Geçici Dövme Yapımı

Çıktı almadan, şablon çıkarmadan evde bulunan iki malzeme ile en pratik şekilde geçici dövme yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler göz kalemi ve şeffaf oje… Malzemeleri hazırladıktan sonra vücudunuzun hangi bölgesine nasıl dövme yapacağınızı belirleyin. Bu konuda internet üzerinden araştırma yapıp dövme modellerine göz atabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz dövme modeline karar verdikten sonra göz kalemi ile deseni çizin. İsterseniz desen yerine yazı da yazabilirsiniz. Göz kalemi ile ilk olarak ince çizgiler şeklinde üzerine fazla bastırmadan deseni çizin. Eğer yanlış bir çizim olursa ıslak mendil ya da ıslattığınız temiz bir bez ile hatalı yeri silebilirsiniz. Taslak çizimi başarılı şekilde yaptıktan sonra desenin üzerinden kalemi bastırarak geçin. Çok ince bir dövme olmasını istemiyorsanız çizgileri kalınlaştırarak bitirin.

Çizimi yaptıktan sonra dövme desenini sabitleyin. Bunun için şeffaf oje kullanın. Şeffaf ojenin fırçasını oje şişesinin kenarından yardım alarak sıyırın. Fırçanın her iki yanını da sıyırın. Sonrasında fırça ile nokta nokta dövmenin üzerinden geçin. Fırça üzerindeki oje bitince yeniden şişeye fırçayı batırın. İki kenarını sıyırıp kalan yerleri de aynı işlem ile sabitleyin. İsterseniz bu aşamayı iki kere tekrarlayabilirsiniz.

Şeffaf oje kuruduktan sonra üzerine parmağınız ile su sürerek suda dağılıp dağılmadığını kontrol edebilirsiniz. İsterseniz aynı işlemi göz kalemi yerine normal bir tükenmez kalem ile yapabilirsiniz. Tükenmez kalemi bastırırken biraz daha dikkatli olmanız yeterli olacaktır.

Evde yaptığınız geçici dövme modelini çıkartmak içinse sadece aseton ve pamuk kullanmanız yeterli. Asetonu biraz pamuğa dökün. Pamuğu dövme üzerinde gezdirin. Bu şekilde tamamen çıkana kadar devam edin. Dövmeniz büyükse pamuk kirlenince yeniden başka bir pamuk ile aynı işleme devam edebilirsiniz. Evde dövme yapımı çalışmasının detayları için Youtube kanalımızda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı * Tıklayınız

Flash Tattoo Nedir * Tıklayınız

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir