Evde Kahkül Kesimi Resimli Anlatım

Evde Kahkül Kesimi Resimli Anlatım

Sosyal Medyada Paylaşın

Kahküllü saç modelleri yüz şekline uygun olarak kesildiğinde ayrı bir hava veriyor. Bu saç modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kahkül boyudur. Uzayan kahküller saç modelini de çoğu zaman bozar. Bu nedenle düzenli olarak boylarından alınması gerekir. Ayda bir kere ya da iki ayda bir kere kahkül boyundan aldırmak zor geliyor ve bu yüzden çok sevdiğiniz kahkülleri kullanamıyorsanız, kahküllerinizi evde kendiniz yapabileceğiniz müjdesini verelim… Konumuz olan evde kahkül kesimi resimli anlatım aşamalarını izleyerek siz de istediğiniz boyda, istediğiniz kalınlıkta tutamdan kahküle sahip olabilirsiniz.

Evde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

Evde yan kahkül kesimi için ilk olarak kahkül yapmak istediğiniz kadar saçı elinize alın. Bunu yaparken bir tarak yardımı ile düzgün alınmalarını sağlayın. Tutamı elinize aldıktan sonra kendi çevresinde döndürerek uçlarına kadar çevirin. İstediğiniz boyutta saç tutamının ucundan kesin. Denemek için isterseniz uzun olarak alıp kesin. Eğer modeli beğenirseniz istediğiniz kısa boyuta getirebilirsiniz. Yan kahkül keserken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi saçların ayrım yeridir. Eğer saçlarınızı soldan ayırıp kullanmak isterseniz tutamı sağa doğru burarak toplayın ve kesin. Bu şekilde kahkül sola doğru uzayarak gidecektir. Yana ayırmak yerine ortadan ayırıp kahkülleri kullanmak isterseniz tutamı tam saçınızın orta kısmında büküp kesimi o şekilde yapmalısınız. İlk olarak uzun kesim yaparak istediğiniz modelin olup olmadığını deneyip daha sonra kısaltarak model vermeye devam etmenizi öneririz. Evde kahkül kesimi yaparken saçlarınız nemli ya da yağlı olursa daha kolay bir kesim yapabilirsiniz. Aşağıda evde kahkül kesimi aşamalarını paylaşıyoruz.

Evde Yan Kahkül Kesimi Resimli Anlatım
Evde Yan Kahkül Kesimi Resimli Anlatım

Evde kahkül nasıl kesilir merak edenler için detaylarını anlattığımız resimli anlatım konumuz ile zorlanmadan evde kahkül kesimi yapılabilir. Siz de doğal, yüzünüzü tamamen çevreleyen, yandan ya da ortadan ayrılmış kahküllere sahip olmak istiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza kahkül yapmadan önce genel boyunun çok uzun olmamasına, kahküllerin yüz şekliniz ile uyumlu olmasına, ayrıca dikkat edin. Aksi halde şık ve havalı bir görüntü yerine yüz şeklinizi gölgeleyen bir görüntüye neden olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir