Evde Kaş Jeli Yapımı

Evde Kaş Jeli Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kaş jeli, kaşlara şekil verirken aynı zamanda verilen şeklin sabit kalmasına yarayan bir makyaj ürünüdür. Şekilli kaşlar, bakışlara ayrı bir anlam katıp göz makyajının etkisini arttırdığı için kaş jeli kullanmak önemlidir. Birçok makyaj ürünü markasının kaş jelini piyasada rahatlıkla bulmak mümkündür fakat herkesin bu ürünü alma imkanı olmayabilir. Bu sebeple biz de bugünkü yazımızda evde kaş jeli yapımı konusunu ele alıyoruz. Kendi kaş jelini yapmak isteyenler doğal kaş jeli tarifi ve malzeme listesini aşağıda bulabilirler.

Kaş Jeli Nasıl Yapılır?

Evde kaş jeli yapmak son derece kolaydır. Sizlere vereceğimiz malzeme listesindeki ürünleri temin ederek, kısa sürede kaş jeli yapabilir ve bunu hemen kullanabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Saç jeli yapımında kullanılan far çok fazla olmamalı, ayrıca yaptığınız jeli kullanacağınız fırçanın temizliği de önemli. Malzeme listesinde bulunan ürünlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu tarifi uygulamayın. Kaş jelini uyguladıktan sonra herhangi bir alerjik durum meydana gelirse, hemen temizleyerek kaşlarınızdan çıkarın.

Kaş Jeli Yapmak için Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir fardan çay kaşığının ucuyla
  • 1 şişe aloe veranın 4’te 1’i
  • Açık saç şekillendirici jel
  • Kullanılmayan temiz bir rimel fırçası

Kaş Jeli Yapımı

Bir kabın içerisine aloeverayı alın ve üzerine saç şekillendirici ilave ederek bunları iyice karıştırın. Sonrasında, kullanacağınız renkteki göz farını çay kaşığının ucuyla alın ve karışımın içine aktarın. Karışımın tamamı renklenene kadar, bütün malzemeyi karıştırın. Tüm bu aşamalardan sonra ev yapımı kaş jeli kullanıma hazırdır. Fırçaya aldığınız kaş jelini, yukarı doğru kavis vererek sürün.

Dışarıda satılan kaş jelleri hem pahalı hem de çoğunluğu kimyasal içerikli olduğu için, verdiğimiz tarifi uygulayarak kendinize doğal kaş jeli yapabilirsiniz. Bu sayede cildinize ve kaşlarınıza herhangi bir zarar vermeden, hayalinizdeki kaşlara kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir