Evde Katlı Saç Kesimi Resimli Anlatım

Sosyal Medyada Paylaşın

Uzayan saçlarınıza model vermek istiyor ancak kuaföre gidecek vaktiniz yoksa, bunu evde kendi kendinize de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle katlı saç modelinin evde nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Uzun ya da orta boy saçlar için uygulanabilen bu yöntem ile yoğun katlı havalı saçlara sahip olabilirsiniz. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan evde katlı saç kesimi resimli anlatım konumuzun detaylarına geçmek istiyoruz.

Evde Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Evde katlı saç kesimi yapmak için ilk olarak saçlarını tamamını nemlendirin. Ardından tüm dolaşıkları açılacak şekilde güzelce tarayın. Saçların dolaşıkları açıldıktan sonra saçların hepsini ön tarafa alın. Alın kısmında saçların tamamını toplayın. Bu şekilde yeniden tarak ile düzeltin. Ardından saçların uç kısmından düz bir şekilde alın. Arada kalan çıkıntıları makas ile düzeltin. Saçlarınızı çözüp arkaya doğru attığınızda katlı kesim olduğunu göreceksiniz.

Evde Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır
Evde Katlı Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Evde katlı saç kesimi nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap verdikten sonra bazı önemli noktaları da ele almak istiyoruz. Evde kendi saçlarınızı keserken, mutlaka nemli  ya da ıslak olmasına dikkat edin. Bu hem daha kolay bir kesim sağlar, hem de modelin daha kolay şekillenmesine olanak tanır. Bunun dışında saçlarınızın boyundan almak istemezseniz, bağladıktan sonra ön tarafta en kısa kalan saç tutamını baz alıp düz kesimi yapabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı bıraktığınızda uzunluğundan memnun değilseniz, istediğiniz uzunluğa gelene kadar kesmeye devam edebilirsiniz.

Saçlarınıza havalı kat verdikten sonra bu model ile kahkül de kullanabilirsiniz. Bu kestiğiniz model ile alında küt kahkül kullanabilir ya da yandan perçem şeklinde kahkül uygulayıp kullanabilirsiniz. Orta boy katlı saç kesimi ve kahkülü bir arada kullanmak için yukarıda verdiğimiz örnek resimdeki gibi bir uygulama yapabilirsiniz. Bu yöntemi, çok uzun ve kabaran saçlarınıza şekil vermek için de uygulayabilirsiniz. Kontrollü olarak kestiğinizde her hangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Düz, dalgalı, kıvırcık saçlar için ideal bir uygulamadır.

Evde Kahkül Kesimi Resimli Anlatım * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir