Evde Kolay Çanta Yenileme

Evde Kolay Çanta Yenileme

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde kolay çanta yenileme her bayanın hoşuna gidecek bir kendin yap çalışmasıdır. Bayanların ayakkabı ve çanta tutkusu malum. Bazen severek aldığımız çantadan bir süre sonra sıkılabiliriz. Çoğu bayanın kıyıda köşede kullanmadığı çantası vardır. Eğer sizin de böyle bir çantanız varsa bunu yenileyerek tekrar kullanmayı düşünebilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz çanta yenileme çalışmasını uygulayarak çok şık bir çantaya sahip olabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse gerekli malzemeleri temin ederek hemen harekete geçebilirsiniz.

Evde Çanta Yenileme Nasıl Yapılır

Evde Çanta Yenileme Malzemeleri

  • Düz bir çanta
  • Farklı renk ve boyutlarda parlak taşlar
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için kullanacağınız parlak taşları hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Çanta süslemek için aynı renkte parlak taşları kullanabilir ya da farklı renkte taşlarla daha dikkat çekici bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Evde Kolay Çanta Yenileme Aşamaları

Evde Taşlı Çanta Yapımı
Evde Taşlı Çanta Yapımı

Çanta süslemesi yapmak için uygulanabilecek birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden en kolay olanını sizlerle paylaşıyoruz. Kuvvetli bir yapıştırıcı kullanarak parlak taşlarla harika bir süsleme yapabilirsiniz. Uygulama öncesinde nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. İsterseniz çantanın tamamını parlak taşlarla süsleyebilir ya da sadece bazı yerlerine süsleme yapıp geri kalan yerlerini orjinal hali ile bırakabilirsiniz. Malzemeler hazır ise hemen süslemeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Parlak taşların üzerine yapıştırıcı sürün ve bunları tek tek çantanın üzerine yapıştırın.
  • Çantanın tamamını ya da istediğiniz yerlerini parlak taşlarla kapladıktan sonra yapışkanın kurumasını bekleyin.
  • Yapışkan kuruduktan sonra yeni çantanızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Askılı ya da el çantalarınızı bu  şekilde süsleyebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çantanızın yıpranan bir yeri varsa onu da rahatlıkla kamufle edebilirsiniz. Aynı uygulamayı cüzdanlarda da deneyebilirsiniz. Parlak taşlarla süslediğiniz çantayı özel bir davete katılacağınız zaman giyeceğiniz abiye elbiselerle de kullanabilirsiniz. İsterseniz çantayı önce tül bir kumaş ile kapladıktan sonra bunun üzerini parlak taş ya da inci görünümlü boncuklarla süsleyerek harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Siz de evde çanta yenilemek isterseniz paylaştığımız resimli anlatımdan ilham alabilirsiniz. Bu yazımızda evde kolay çanta yenileme konusundaki tüyoları sizlerle paylaştık. Bu konuda hayal gücünüzü harekete geçirerek daha farklı süslemeler de yapmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir