Evde Mezuniyet Saçı Nasıl Yapılır

Evde Mezuniyet Saçı Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından mezun olacak öğrenciler, o özel gecede kusursuz bir görüntü elde etmek için kıyafetlerinden makyajlarına, saçlarından aksesuarlarına en ince ayrıntıya kadar düşünürler. Bizde bu yazımızda sizler için en fazla kullanılan mezuniyet saçlarını inceledik. Resimli olarak evde mezuniyet saçı nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim…

Evde At Kuyruğu Yapımı

Uzun saçlara sahipseniz mezuniyet balonuzda at kuyruğu saç modellerinden birini deneyebilirsiniz. Gür saçlarınız varsa düz olarak, seyrek saçlarınız varsa dalgalı olarak at kuyruğu modelini evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Katlı kesim saç modeliniz varsa kuyruğun ön kısımlarından perçemleri çıkarabilirsiniz. Bu şekilde çok daha hoş ve dikkat çekici bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

Evde Fiyonk Saç Yapımı

Fiyonk saç genç kızlar arasında popüler olan bir saç modelidir. Bu saç modeli yarı toplu saçlarda yapılabilir. Yukarıda verdiğimiz resimde yarı toplu uzun bir saça fiyonk modeli vermenin aşamaları gösterilmiştir. Bu modeli uygulamadan önce saçların iyi taranmış olduğundan emin olun. İster dalgalı ister düz olarak saçlarınızı kullanabilirsiniz. Aynı aşamalar ile saçın tamamında bir fiyonk yapabilir, bu şekilde topuz hazırlayabilirsiniz.

Evde Örgülü Topuz Yapımı

Çok hoş ve şık bir mezuniyet saçı olarak örgülü topuz modelini deneyebilirsiniz. Diğer modellere göre biraz daha zor olan bu saçı evde yakınlarınızdan birinden yardım alarak yapabilirsiniz. Topuzu tutturmak için şık ve hoş bir toka kullanabilirsiniz. Üzerinize giyeceğiniz kıyafet ile uyumlu bir toka bu saç modeline çok yakışacaktır.

Evde Ense Topuzu Yapımı

Şık bir ense topuzu ile göz kamaştırmak için yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Orta boy saçlara sahip genç kızlar için harika bir saç modeli olabilir. Topuzun sağlam olması için yaptıktan sonra saç şekillendirici ile sabitlenmesi gerekir.

Evde Balerin Topuzu Yapımı

Balerin topuzu her zaman çok rahat kullanılabilen bir saç modelidir. Her yaşta saçlara uygulanabilen bu model, topuz süngeri ile ya da süngersiz olarak yapılabilir. Yukarıdaki aşamalar topuz süngeri ile yapılan balerin topuzunun aşamalarıdır. Balerin topuzu evde mezuniyet saçı yapımı için verilebilecek en güzel örneklerdendir. Siz de bu örneklerden birini saçınıza uygulayıp o özel gecede harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Saç modelinize karar verdiyseniz, kıyafet seçimi için “Mezuniyet Elbiseleri 2018” konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir