Evde Muhteşem Nail Art Uygulaması

Evde Muhteşem Nail Art Uygulaması

Sosyal Medyada Paylaşın

Nail art, kendine has malzemeler ve yöntemlerle yapılan tırnak süsleme uygulamasıdır. Bayanlar son yıllarda bu tekniği kullanarak kıyafetleri ve makyajlarıyla daha uyumlu ve şık görünen tırnaklara sahip olabiliyorlar. Pek çok çeşidi bulunan nail art uygulamasını günlük hayatta ve özel gecelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nail Art Nasıl Yapılır

Bu uygulama ombre oje uygulamasının biraz daha ince çalışma gerektiren halidir. Nail art uygulaması tırnaklara oje, akrilik boya ve özel jeller kullanılarak yapılmaktadır. Son yılların en gözde uygulaması olmasından dolayı bir çok markanın üretmiş olduğu nail art serileri de bulunmaktadır. Fakat isteyenler kendileri de normal ojelerle ya da nail art oje kullanarak bu uygulamayı yapabilirler. Denemek isteyenler için uygulamanın tüm aşamalarını anlatıyoruz.

Nail Art Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

  • Aseton
  • Pamuk
  • Rakı beyazı oje
  • Bir veya iki renk nail art oje ( yoksa normal oje )
  • Tırnak cilası

Nail Art Uygulamasının Yapılışı

  • Uygulama için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak tırnakları asetonlu pamukla güzelce silerek üzerinde bulunan yağ tabakasını temizlemekle işe başlayın.
  • Daha sonra ince bir kat tırnak cilası veya rakı beyazı oje ile tırnaklarınızı boyayın. Bu yaptığınız normal boyama işlemi, uygulayacağınız desen için zemin oluşturacaktır. Kuruması için birkaç dakika bekledikten sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada ince uçlu nail art ojesi ile istediğiniz herhangi bir deseni çizin. Nail art ojesi yoksa normal bir ojeyle mümkün olduğunca ince bir şekilde çizmeye çalışın.
  • Çizdiğiniz desenin içini ister farklı renkteki bir nail art ojesi ile, isterseniz simli normal bir oje ile doldurabilirsiniz.
  • Tırnağınıza sürdüğünüz ojelerin kuruması için bekleyin ve son olarak tırnak cilası sürerek uygulamayı tamamlayın. Tırnaklarınıza cila sürmeniz nail artın kalıcılığını artıracaktır.

Biraz daha ışıltılı modellerden hoşlananlar yaptıkları desenleri küçük taşlarla süsleyip daha ilgi çekici bir hale getirebilirler. Bunu yapacak olanlar son kat ciladan önce bu taşları ojenin veya simin üzerine yerleştirmeli ve ondan sonra tırnak cilası sürmelidir.

Nail art uygularken; nazar boncuğu, leopar deseni, çiçekli, ebruli, simli, benekli, kelebekli vs. sayısız desen yapmak mümkündür. Bu tamamen uygulamayı yapacak olan kişinin yaratıcılığına kalmıştır.

Bu yazımızda sizlere nail art ne demek anlatmaya çalıştık. Siz de gerekli malzemeleri temin ederek bu uygulamayı kolaylıkla yaparak tırnaklarınızla da kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Aşağıda basit ama çok hoş görünümlü bir nail art uygulama videosu yer almaktadır.

Kolay Puantiyeli Nail Art Uygulaması * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir